Фото: Pexels

Долар подешевшав після різкого зростання: який курс НБУ встановив на п'ятницю

Національний банк України опустив курс долара після тривалого зростання. Гривня зміцнилася на сім копійок.

Про це свідчать дані на сайті регулятора.

Станом на п'ятницю, 5 січня, регулятор встановив офіційний курс долара на рівні 38,04 гривні за один долар. Гривня зміцнилася на сім копійок у порівнянні з 4 січня.

Офіційний курс у середу становив 38,11 гривні за один долар. На готівковому ринку курс впав на 10 копійок — до 39,05 гривні за долар.

У п'ятницю офіційний курс гривні до євро встановлений на рівні 41,66У четвер, 4 січня, офіційний курс гривні до євро становив 41,60.

Скріншот НБУ

Скріншот НБУ

Варто зазначити, що офіційний курс долара з початку грудня зріс на 4,5% з 36,38 до 38,00 гривні за долар. За даними аналітиків, ситуацію на валютному ринку у січні важко спрогнозувати, адже курс залежатиме від того, чи нададуть партнери макрофінансову допомогу Україні, а також від балансу попиту і пропозиції на валюту. Експерти припускають незначні коливання курсу, однак курсові межі значно не зміняться. 

Раніше заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук заявив, що, попри ріст долара, який спостерігався протягом грудня, ситуація на валютному ринку є стабільною. Відповідно до задекларованих принципів Національного банку, за його словами, курс може коливатися в обидва боки.

Нагадаємо, за даними НБУ у грудні 2023 року українці купили рекордний за 11 років обсяг валюти. Комерційні банки продали 2,596 мільярда доларів. Чиста купівля валюти населенням в останній місяць минулого року склала 1,026 мільярда доларів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 04.01.2024 17:59