1 156 день війни
Особовий склад
945 330
Танки
10 694
Артилерія
26 823
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 141
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 660
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Два пункти угоди Трампа щодо України категорично неприйнятні для Євросоюзу, — Financial Times
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

Два пункти угоди Трампа щодо України категорично неприйнятні для Євросоюзу, — Financial Times

Адміністрація президента Дональда Трампа представила Україні план угоди з умовами, які є вигідними для Росії. Втім, визнання Сполученими Штатами Америки суверенітету Росії над Кримом і відмова від вступу України у Північноатлантичний альянс неприйнятні для Європейського Союзу.

Як повідомляє "РБК-Україна" посилаючись на газету Financial Times, президент Володимир Зеленський відмовився визнати суверенітет Росії над будь-якою територією, яку вона захопила з 2014 року.

Своєю чергою, Трамп завалився з критикою на позицію Зеленського, назвавши її "дуже шкідливою" для його мирних зусиль і "підбурювальною". 

"Він може отримати мир або битися ще три роки, перш ніж втратить усю країну", — написав президент США в Truth Social.

Газета зауважила, що пропозиція Вашингтона схвалити контроль Москви над Кримом, порушуючи узгоджену політику НАТО, можливо, є найбільшою поступкою, яку він зробив Москві за останні місяці в поспіху укладення угоди. Окрім цього, адміністрація Трампа також виключила членство України в НАТО, що є давньою вимогою Росії.

"У той час, як Москву щедро обсипали заохоченнями, Київ зазнавав тиску і погроз. Йому мало що пропонували в обмін на відмову від своєї території", — наголошує Financial Times.

Позиція Євросоюзу

Західні урядовці повідомили газеті, що європейські столиці не схвалять жодних кроків США щодо визнання Криму російським або тиску на Київ, щоб він погодився на це, і дотримуються давньої позиції, що вони не приймуть нічого щодо суверенітету України.

Газета зауважила, що для європейців ідея визнання анексії Криму, першого захоплення земель військовою силою в Європі з 1945 року є неприйнятною, оскільки це підірве заснований на правилах порядок, який протягом поколінь підтримував мир на континенті.

"Крим і майбутні прагнення до членства в НАТО — це червоні лінії для нас. Ми не можемо від них відмовитися", — наголосив неназваний високопоставлений дипломат ЄС.

Так, навіть якщо Вашингтон діятиме в односторонньому порядку, це винагородить російську агресію і спонукає Кремль продовжувати свої претензії в Грузії та Молдові й погрожувати іншим колишнім радянським країнам, таким як країни Балтії, які є як членами НАТО, так і членами ЄС.

Водночас неназваний європейський високопоставлений чиновник заявив, що адміністрації Трампа вже повідомили, що європейські столиці не зможуть визнати Крим російським. Найбільшим європейським державам НАТО необхідно "відмовити" Вашингтон від односторонньої дії, сказав чиновник.

Нагадаємо, раніше речник Єврокомісії Гійом Мерсьє повідомляв, що перевірка відповідності українського законодавства до законодавства Європейського Союзу, тобто скринінг, у межах перемовин про вступ відбувається з безпрецедентною швидкістю. Це питання є одним із пріоритетних.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама