Велика Британія та Німеччина готуються підписати широкомасштабний договір про співпрацю. У ньому буде пункт про взаємну допомогу у випадку загрози будь-якій з країн.
Як повідомляє видання Politico, британський прем'єр-міністр Кір Стармер та колишній канцлер Німеччини Олаф Шольц заклали основу для пакту у спільній декларації торік влітку. Політики пообіцяли почати тіснішу співпрацю в галузі миру та безпеки, а також економічного зростання.
За словами неназваних британських чиновників, текст договору близький до завершення. Очікується, що його буде підписано 17 липня, перш ніж парламенти двох країн перейдуть на літні канікули.
"Серед ключових розділів є розділ, присвячений обороні, який базується на Угоді Трініті-Хаус, підписаній торік, яка передбачає, що будь-яка стратегічна загроза одній країні становитиме загрозу для іншої. Це дало б Німеччині пункт про взаємну допомогу з обома європейськими ядерними державами, що відповідає бажанню канцлера Німеччини Фрідріха Мерца посилити стримування континенту окремо від США", — наголошує видання.
Попри те, що договір, ймовірно, підтвердить відданість обох країн НАТО як наріжному каменю їхньої колективної оборони, включення цього пункту наголошує на прагненні європейських союзників до тіснішої співпраці у сфері безпеки. Очікується, що документ міститиме подальші заходи щодо боротьби з нелегальною міграцією, транспортуванням, а також дослідженнями та інноваціями.
"Він також міститиме зобов'язання сприяти транскордонному обміну — надзвичайно складній сфері для уряду Стармера, оскільки він стикається з тиском щодо скорочення як легальної, так і нелегальної міграції", — додає Politico.
Також видання зауважує, що договір між Стармером і Мерцем є результатом 18 раундів переговорів, три з яких відбулися віч-на-віч у Берліні, а два — у Лондоні.
Нагадаємо, раніше Стармер повідомляв, що Велика Британія наразі не планує вводити свої війська в Україну. Втім, якщо Сполучені Штати Америки нададуть гарантії безпеки, рішення може змінитися.