1 182 день війни
Особовий склад
975 800
Танки
10 834
Артилерія
28 067
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 167
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 621
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Двоє українських ветеранів-розвідників з ампутаціями підкорили Гімалаї (фото)
Сходження ветеранів на Гімалаї. Джерело: ГУР

Двоє українських ветеранів-розвідників з ампутаціями підкорили Гімалаї (фото)

Двоє ветеранів Головного управління розвідки, які мають ампутації, підкорили Гімалаї. В експедиції взяли участь ветерани Іван Тарн із спецпідрозділу "Артан" та Олександр Дашко зі спецпідрозділу "Кракен".

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. Це відбулося в межах благодійного проекту Limitless ("Без Меж").

Там зазначили, що в горах бійців ГУР супроводжували професійні альпіністи Тетяна Яловчак і Тарас Поздній. Усі вони взяли участь в експедиції до базового табору "Еверест", розташованого на висоті 5 280 метрів.

"Ти все це бачиш перед собою, але очам важко повірити. Це ніби ти дивишся на дуже-дуже реальні фотошпалери. Неймовірна краса", ― розповів Іван Тарн. 

Ветерани-розвідники зізналися, що участь у проекті стала серйозним викликом для них.

"Багато хто не вірив у цей проект і в мене, бо в мене дуже велика ампутація. Кому би я не розповідав про цю авантюру, мені казали: мовляв, туди люди навіть з двома ногами не підіймаються, а в тебе й так ноги нема, ти ще більше своє здоров’я угробиш — не лізь. Тож мені було важко, але це сходження мають побачити інші хлопці з ампутаціями. Вони повинні побачити, що життя після ампутації є", ― наголосив Олександр Дашко.

Мета проекту ― привернути увагу до проблем бійців, які мають ампутації, та зібрати три мільйони гривень на боротьбу з фантомними  болями.

"Фантомний біль ― це коли в тебе нема кінцівки, але так болить, ніби вона в тебе є. Вона може боліти, може свербіти — і мозку треба якось прийняти. Деякі хлопці мучаться з цим роками", ― розповіли ветерани ГУР. 

Проект Limitless реалізують спільно з реабілітаційним центром UNBROKEN Ukraine. Головне управління розвідки активно підтримує цю ініціативу.

"Долучайтесь до доброї справи, щоби допомогти ветеранам російсько-української війни", — підсумували в ГУР.

Нагадаємо, що українські військовослужбовці, ветерани війни та їхні родини можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу у спеціальних Центрах соціально-психологічної реабілітації.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама