1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Дистанція — тисяча кілометрів: нова українська ракета Довгий Нептун пройшла успішні випробування
Ракета "Нептун". Фото: "Вікіпедія"

Дистанція — тисяча кілометрів: нова українська ракета "Довгий Нептун" пройшла успішні випробування

Нова українська далекобійна ракета "Довгий Нептун" пройшла успішно всі випробування. 

Про це повідомив президент Володимир Зеленський. За його словами, максимальна дистанція польоту ракети — тисяча кілометрів.

"Сьогодні були доповіді щодо нашої ракетної програми. Маємо суттєві результати. "Довгий Нептун" пройшов випробування й успішне бойове застосування. Нова українська ракета, точний удар. Дистанція — тисяча кілометрів", — наголосив гарант.

Очільник держави подякував українським розробникам, виробникам і військовим за нову зброю. 

Що відомо про "Довгий Нептун"

Вперше створення "Довгого Нептуна" анонсував заступник міністра оборони Іван Гаврилюк наприкінці 2023 року. Зокрема, в інтерв'ю АрміяInform він розповів, що ведеться робота щодо створення нової модифікації ракети для комплексу "Нептун".

Попередньо, "Довгий Нептун" може запускатись з тієї ж пускової установки, як і раніше протикорабельна версія цієї крилатої ракети Р-360 "Нептун".

Ракета також отримала нову систему наведення. Була встановлена супутникова система позиціювання для керування на маршовій ділянці польоту. А на фінальному відрізку польоту наведення здійснюється за допомогою інфрачервоної системи самонаведення.

Згодом у виданні Forbes повідомили, що "Довгий Нептун" вперше завдав удару в серпні, пошкодивши батарею ППО С-400 ВПС Росії в Криму. Водночас українські офіційні особи повідомили офіційним особам США, що вони збільшили виробництво "Нептуна" в десять разів.

Нагадаємо, в Україні розробляють новий комплекс для боротьби з російськими дронами-камікадзе "Шахед". Планується використовувати аеростат як носій  FPV-перехоплювачів літакового типу.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама