Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган скерував парламенту країни для ратифікації протокол про вступ Швеції до Північноатлантичного Альянсу.
Про це повідомляє Дирекція зв'язку Турецької Республіки.
"Протокол про вступ Швеції до НАТО було підписано президентом Реджепом Таїпом Ердоганом і направлено до Великих національних зборів Туреччини", — йдеться в повідомленні.
Швеція та Фінляндія у травні 2022 року відмовилися від традиційного нейтралітету на тлі військового вторгнення Росії в Україну і подали заявки на вступ до НАТО. Фінляндія доєдналася до Альянсу у квітні 2023 року, а ось Швеція залишилася осторонь. Все тому, що Із 30 країн НАТО її вступ досі не ратифікували Туреччина та Угорщина. Туреччина блокувала вступ, аргументуючи тим, що Стокгольм не виконав взятих на себе зобовʼязань щодо видачі ймовірних курдських екстремістів. Водночас парламент Угорщини відклав ратифікацію заявки Швеції до осінньої сесії, оскільки там вважають, що шведські політики говорили "відверту брехню" про стан демократії в Угорщині. Пізніше Угорщина заявила, що підтримує вступ Швеції до НАТО.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 4 червня заявив, що Швеція виконала всі вимоги Туреччини для вступу в Альянс. Він додав, що Туреччина має "легітимні безпекові запевнення", оскільки жоден інший член НАТО не зазнав такої кількості терористичних атак. Столтенберг наголосив, що Швеція зробила багато, щоб задовольнити побоювання Туреччини, зокрема внесла поправки до конституції та посилила контртерористичну співпрацю.
Вже 10 липня Туреччина погодилася ратифікувати протокол про прийняття Швеції до НАТО про прийняття Швеції до НАТО. Це сталося після тристоронньої зустрічі за участі прем'єра Швеції Ульфа Крістерссона та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.
Нагадаємо, влітку президент Туреччини Реджеп Ердоган наголошував, що Туреччина не схвалить заявку Швеції на вступ до НАТО як мінімум до жовтня — причиною цього є те, що турецький парламент не засідатиме до осені. Водночас країни вже визначили кроки, необхідні для процесу членства Швеції у Північноатлантичному альянсі.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими