Фото: Генштаб ЗСУ

Естонський експерт пояснив, чому Росія потужно укріплює оборону на Запорізькому напрямку

Російська армія збудувала на Запорізькому напрямку потужну оборону. Ворог розуміє, що ця частина фронту є стратегічно важливою для української армії, щоб деокупувати Крим.

Про це сказав начальник Генерального штабу Сил оборони Естонії полковник Март Вендла.

"Запорізький напрямок, очевидно, допоможе українцям досягти їхньої стратегічної мети — повернення Криму, передумовою якого є перерізання сухопутних шляхів сполучення", — наголосив він естонський військовий.

Вендла зазначив, що саме тому на Запорізькому напрямку росіяни організували міцну оборону. 

"Якщо в решті областей у середньому на один регіон припадає 400 оборонних споруд, то на Запорізькому напрямку їх було 1400", — пояснив естонський військовий.

Водночас він упевнений, що Сили оборони можуть використовувати свої засоби ефективніше та точніше, ніж росіяни. 

Ситуація на фронті

За даними Генштабу, практично по усій лінії фронту точаться запеклі бої між Збройними силами України та російськими загарбниками. Росіянам не вдалось просунутись на позиції Сил оборони.

Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби. 

Бійці Збройних сил України завдають потужних втрат ворогу. Авіація Сил оборони за минулу добу завдала дев'ять ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

Нагадаємо, 8 серпня минає рівно два місяці відтоді, коли з'явилась офіційна інформація про початок контрнаступу ЗСУ на Півдні України. І хоч події розвиваються не так стрімко, як це хотілося б багатьом диванним експертам, говорити про застій чи тим більше провал не доводиться. Це стверджують навіть авторитетні західні експерти.

Станом на кінець другого місяця контрнаступу продовжує зберігатись ситуація, яку військові називають "нестійка рівновага". ЗСУ продовжують тиск у кількох напрямках майже по всій лінії фронту, паралельно випалюючи склади в російському тилу. Російська оборона хоч і продовжує стояти, однак вже помітно прогнулась і почала давати тріщини.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 08.08.2023 12:23