Європейські союзники по НАТО розпочали приватну підготовку до того, як Альянс має реагувати на потенційне скорочення американських військ на континенті, попри обмежені заяви Вашингтона про свої плани.
Про це пише Euractiv.
Європейські кола НАТО переконані, що президент США Дональд Трамп скоротить чисельність військ, розгорнутих у Європі, яка наразі становить близько 80 тисяч, і перенаправить їх до Азії та Близького Сходу.
Для військових планувальників три ключові питання є рушійною силою дискусій: скільки американських військ піде, наскільки різким буде виведення військ і чи здатні європейські сили замінити американські військові ресурси, що відходять.
"Питання не в тому, чи відбудеться скорочення військ США", — сказав один дипломат НАТО, — а в тому, наскільки впорядковано це можна зробити, не ставлячи під загрозу наявні оборонні плани Альянсу".
НАТО лише минулого року оновило свої оборонні плани, які визначають реакцію Альянсу на будь-який потенційний напад. Але ці плани значною мірою залежать від американського озброєння, авіації та десятків тисяч військовослужбовців для реагування на будь-якого потенційного ворога.
Східний фланг НАТО особливо стурбований раптовим виведенням військ США, що, ймовірно, призведе до негайних запитів на підкріплення від інших союзників.
Кілька з цих країн приватно закликали НАТО пришвидшити переговори щодо перегляду своїх оборонних планів, щоб розпочати підготовку до можливості того, що Америка відіграватиме значно меншу роль.
Очікується, що виведення військ США також вплине на основні американські військові бази в Німеччині та Італії, які були основою для підтримки передових військових операцій США.
Представники оборонного відомства регіону кажуть, що європейські сили, можливо, й готові воювати, але їм ще роки до того, щоб замінити нинішні американські сили, особливо зі складними та дорогими можливостями, такими як американська авіація, складна логістика та супутникові системи.
Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що через призупинення постачання критично важливих видів зброї Україні, які надходили від США, Київ не зуміє обійтися від усієї можливої підтримки, яку здатна надати Європа.