На Харківщині група шахраїв створила фейковий веб-сайт "єДопомога". Фігуранти отримували доступ до рахунків людей, які переходили за відповідним посиланням, та привласнювали гроші українців. Таким чином злочинці "заробили" майже 100 тисяч гривень.
Про це повідомила прес-служба Кіберполіції України.
"Зловмисники отримували доступ до банківських рахунків потерпілих, заманюючи їх на фішинговий веб-сайт "єДопомога", — йдеться у повідомленні.
У такий спосіб шахраї ошукали вісім громадян. Загалом потерпілим завдано матеріальних збитків на суму майже 100 тисяч гривень.
Учасники злочинної групи створили сайт, зовнішній вигляд якого імітував дизайну сайту Державної допомоги в рамках програми "єДопомога". Посилання на "сайт-двійник" шахраї розміщували в популярних соціальних мережах.
"Громадяни переходили за посиланням з фішинговими формами та вводили персональні реєстраційні дані, які містять банківську таємницю (номери банківських карток, номери телефонів, пін-коди, коди ідентифікації володільця картки та інше). Таким чином зловмисники отримували повний доступ до інтернет-банкінгу та банківським рахункам потерпілих", — розповіли в поліції.
Правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів на території чотирьох регіонів України. У злочинців вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки та сім-карти мобільних операторів.
Організатору та двом виконавцям повідомлено про підозру. Злочинцям загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, нещодавно у Києві двоє чоловіків виманили у 88-річної жінки майже 100 тисяч гривень. Щоб ошукати пенсіонерку вони скористалися схемою "ваш син потрапив в аварію".