1 164 день війни
Особовий склад
954 300
Танки
10 741
Артилерія
27 186
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 152
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
34 539
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Forbes: Росії знадобляться століття та десятки мільйонів жертв, щоб захопити Україну
Володимир Путін. Джерело: РосЗМІ

Forbes: Росії знадобляться століття та десятки мільйонів жертв, щоб захопити Україну

За нинішніх темпів Росії знадобляться століття та десятки мільйонів жертв, щоб захопити Україну. Але це не означає, що російські лідери не віддані військовим зусиллям.

Про це повідомляє Forbes.

Російським військам вдалося захопити близько 68 квадратних миль України у квітні. Але це коштувало їм 4800 одиниць техніки та понад 36 600 вбитих та поранених солдатів, за словами одного статиста, який збирає дані здебільшого з офіційних українських джерел, включно з генеральним штабом у Києві.

Аналітик Конрад Музика з Rochan Consulting у Польщі дійшов висновку, що того ж місяця втрати України були мінімальними. Україна простягається на 233 тисячі квадратних миль, 19% з яких окуповані Росією. За нинішніх темпів просування та втрат росіяни захоплять решту України у 2256 році ціною 101 мільйона жертв. Поточне населення Росії становить 144 мільйони осіб.

"Неймовірно, але приголомшливі втрати в людях та техніці поки не паралізували російські військові сили в Україні. Кремль оснащує свої війська тисячами цивільних транспортних засобів, включно зі скутерами, малолітражними автомобілями та навіть принаймні одним автобусом", — пише видання.

Тим часом генерал Крістофер Каволі, командувач силами армії США в Європі, повідомив американським законодавцям 3 квітня, що країна щомісяця набирає по 30 тисяч солдатів. Оскільки багато поранених зрештою повертаються на лінію фронту, російські збройні сили щомісяця набирають більше людей, ніж втрачають.

В результаті, сказав Каволі, російські сили в Україні фактично зростають. Зараз вони налічують не менше 600 тисяч солдатів, "найвищий рівень за всю війну і майже вдвічі більше за початкову чисельність сил вторгнення" у лютому 2022 року, сказав Каволі.

Те, як Кремлю вдалося підтримувати та навіть розширювати свої зусилля щодо вербування, залежить від двох речей: грошей та настрою. Рекордні набори "обумовлені високими бонусами за вступ та припущеннями про те, що війна скоро закінчиться", — пояснив Яніс Клюге, заступник керівника відділу Східної Європи та Євразії у Німецькому інституті міжнародних відносин та безпеки. Чи залишаються гроші та добрі флюїди стійкими — питання відкрите. 

"Загалом оборонний бюджет Росії складе 40% усіх державних витрат, що є найвищим показником з часів Холодної війни", — сказав Каволі. 

Для порівняння, Сполучені Штати витрачають на армію лише 13% свого федерального бюджету. Витрати зміцнили ставлення росіян до війни, навіть попри те, що на початку цього року загальна кількість жертв перевищила 800 тисяч людей

"Як прямий результат видатків на оборону, російські інвестиції у свою промислову базу знизили рівень безробіття в країні до 2,4%", — сказав Каволі. "Російська економіка перебуває на військових рейках і залишиться такою в найближчому майбутньому".

Але воєнний стан не завжди дуже ефективний. Міністр фінансів Росії Антон Силуанов пообіцяв зберегти підвищені військові витрати, навіть попри те, що ціни на нафту, що падають, і збитки від атак українських безпілотників скорочують доходи від експорту енергоносіїв, скорочуючи економічне зростання в Росії більш ніж наполовину в порівнянні з минулим роком.

Щоб продовжити військові витрати, президент Росії Володимир Путін минулого року підвищив особисті та корпоративні податки. 

"Керівництво Росії не тільки готове збільшити податковий тягар для росіян, а й змінює пріоритети свого економічного розвитку", — пояснив Олександр Коляндр, аналітик Центру аналізу європейської політики у Вашингтоні, округ Колумбія. 

Вочевидь, що військова промисловість є пріоритетом. Втрачаючи багато і купуючи дуже мало в Україні та підтримуючи дорогі зусилля шляхом величезних витрат, російські лідери балансують на межі економічного та політичного краху.

Але небезпека їх не переконала. За словами Каволі, Путін та його міністри та генерали налаштовані на тривалу війну, яка може вийти за межі України.

"Російський режим перебудував свої військові, економічні та соціальні структури, щоб підтримувати те, що він описує як довгострокову конфронтацію із Заходом — системні зміни, які ілюструють намір Росії протистояти нам у найближчому майбутньому", — попередив Каволі.

Нагадаємо, за даними Politico, досягнутого цього тижня прориву в угоді про економічне співробітництво з Україною навряд чи пом'якшить опір російського диктатора Володимира Путіна мирному плану президента Дональда Трампа, і Білий дім поки не знає, як це змінити.

Раніше речниця Державного департаменту США Теммі Брюс заявляла, що Сполучені Штати Америки з часом можуть відмовитися від ролі посередника у врегулюванні війни Росії проти України. Настав час, коли Київ і Москва мають представити власні мирні пропозиції.

Своєю чергою державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо заявив, що позиції України та Росії щодо укладення мирної угоди та закінчення війни вже стали ближчими. Однак вони все ще далекі одна від одної.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама