Фото: Ракетна техніка

Франція та Британія слідом за США дозволили Україні бити далекобійними ракетами вглиб РФ, — Le Figaro

Франція та Британія дозволили Україні бити вглиб Російської Федерації за допомогою своїх ракет SCALP/Storm Shadow. Такий дозвіл був наданий одразу після аналогічного рішення президента США Джо Байдена.

Про це повідомляє Le Figaro.

Французи та британці дозволили Україні завдавати удари вглиб території Росії своїми ракетами SCALP/Storm Shadow. Джо Байден після кількох місяців наполегливих запитів надав Володимиру Зеленському згоду на використання проти Росії американських ракет ATACMS радіусом дії 300 кілометрів. США "дали зелене світло на використання ракет великої дальності", підтвердив AFP американський чиновник.

Це рішення є важливою зміною у веденні українських операцій, які будуть мати більше американських ракет, ніж франко-британських. Це відбувається за два місяці до передачі влади між Джо Байденом та Дональдом Трампом, яких підозрюють у бажанні зменшити підтримку України.

За даними американського щоденника, Білий дім скасував свою заборону у відповідь на розміщення Росією 10 тисяч північнокорейських солдатів. Ескалація конфлікту, потрібна через великі втрати двох сторін що воюють. Джо Байден наприкінці травня минулого року вже дозволив Україні використовувати свою реактивну систему залпового вогню HIMARS проти території Росії, але просто для захисту Харкова, іншого міста країни, якому загрожує вторгнення російської армії.

Декілька спостерігачів побачили в американській обережності досі побоювання ескалації з Росією. Але також удари по нафтових зонах, які дестабілізували б світовий ринок. Удари ATACAMS можуть бути використані для відбиття майбутнього нападу щонайменше 50 тисяч військових, включно з північнокорейцями, у Курській області Росії, частково захопленою українською армією.

Раніше президент США Джо Байден уперше дозволив українським військовим використовувати систему, відому як ATACMS, для захисту своїх військ у Курській області Росії. Проте ці ракети можуть уразити об'єкти на території країни-агресора на відстані до 300 кілометрів.

Нагадаємо, радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив в інтерв’ю програмі Face The Nation телеканалу CBS News, що президент Джо Байден переконуватиме свого наступника Дональда Трампа, його адміністрацію, а також Конгрес у необхідності продовження військової підтримки України у боротьбі з російськими загарбниками.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 17.11.2024 21:52