Євгеній Острянський. Джерело: Генштаб ЗСУ

Генштаб ЗСУ проводить реформу для посилення управління угрупованнями військ

У п’ятницю, 24 травня, в Києві відбувся брифінг представників Збройних сил України на тему: "Актуальні питання діяльності ЗСУ: хід бойових дій, новітні технології та реформи". На ньому розповіли про управлінські реформи в Генштабі ЗСУ.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Генерального штабу Збройних сил України.

Під час брифінгу начальник Головного управління оборонного планування Генерального штабу ЗСУ бригадний генерал Євгеній Острянський розповів про хід проведення заходів з оптимізації та реформування Генштабу й органів військового управління. Зокрема, попри збройну агресію російської федерації, 2022 року розпочали опрацювання перспективної структури на період до вступу в НАТО.

"Структура — це насамперед баланс між необхідністю реагування на загрози та можливостями держави щодо утримання та розвитку збройних сил", — зазначив бригадний генерал Євгеній Острянський.

У повідомлення також ідеться про те, що зараз розробляються стратегії розвитку видів, окремих родів військ до 2035 року. Це покликано сформувати пріоритети та напрямки їх розвитку, визначити роль і місце в системі застосування Сил оборони з урахуванням майбутнього безпекового середовища. Особлива увага в цьому процесі приділяється новим зразкам озброєння та військової техніки, перспективам їх застосування на полі бою.

У лютому-березні цього року в Генштабі провели функціональне обстеження, за результатами якого вирішили оптимізувати штат деяких структурних підрозділів і органів військового управління. Зокрема, розформували низку військових організаційних структур, сформували нові, а також провели оптимізацію тих, що були. Це, на думку військових, дозволять усунути дублювання функцій, а також зменшити штатну чисельність на 60 відсотків.

"Завдяки вивільненню особового складу планується доукомплектувати органи управління оперативного та тактичного рівнів, а також бойові військові частини. Це дасть змогу здійснювати ротації підрозділів, які тривалий час виконують бойові завдання в зоні бойових дій. Ми розуміємо, що в умовах війни насамперед повинні посилюватися ті структури, які безпосередньо здійснюють управління угрупованнями військ", — наголосив начальник Головного управління оборонного планування Генштабу ЗСУ.

Нагадаємо, сьогодні в Генеральному штабі Збройних сил України повідомляли, що від початку доби відбулося 37 бойових зіткнень. Загарбники здійснили 494 обстріли позицій наших військ і населених пунктів, у тому числі — 10 із реактивних систем залпового вогню. Ворог завдав одного удару керованою авіабомбою. Також російські загарбники залучили 13 дронів-камікадзе.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 24.05.2024 15:20