Народна депутатка від "Європейської Солідарності", очільниця Комітету Верховної Ради з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе 2 грудня заявила, що її та ще двох колег по фракції не відпустили у важливе відрядження за кордон.
Про це політикиня написала на своїй Facebook-сторінці.
За її словами, у відрядження до США не змогли поїхати, Ірина Геращенко та Марина Іонова, адже їх не випустили за межі країни.
"Після вчорашнього свавілля зі "скасуванням" відрядження Петру Порошенку сьогодні до США не поїхали ми з Іриною Геращенко, як співголовою фракції, та Марією Іоновою, як віце-президенткою Міжнародного демократичного союзу — жінки", — наголосила нардепка.
За словами Климпуш-Цинцадзе, всі троє мали підтверджені зустрічі в Конгресі, Пентагоні, Держдепі та аналітичних центрах, і на поїздку не планувалося витрачати кошти платників податків.
"Розпорядження нема, а значить, на свій виступ на конгресі Міжнародного Демократичного Союзу і заплановані з ранку понеділка зустрічі ми вже не потрапляємо", — вказала Климпуш-Цинцадзе.
Спікер парламенту Руслан Стефанчук заявив, що скарги нардепок "ЄС" на заборону на виїзд є маніпуляціями та "примітивним різновидом політичної боротьби, яка точно не в’яжеться із поняттям широко проголошеної парламентської єдності".
Водночас Стефанчук оприлюднив статистику, скільки часу нардепи від "Європейської Солідарності" перебували за кордоном у відрядженнях:
Спікер парламенту наголосив, що за статистикою "Слуги народу" отримують по 4,23 погоджених відряджень на одного нардепа, а "Європейська Солідарність" — по 6,7 погоджень. Водночас сам Стефанчук перебуває на 30 місці у "рейтингу" відряджень.
Крім того, посадовець, ймовірно, прокоментував заяву про відрядження п'ятого президента та лідера "ЄС" Петра Порошенка, який, за даними СБУ, мав зустрітися з угорським прем'єром Віктором Орбаном.
"Так, народний депутат, якого направляють на конкретний захід, наприклад, до США, потім заявляє, що у нього наплановано ряд власних політичних активностей і ще й в декількох країнах світу, до яких його (її) не відряджали та на які його (її) ніхто від імені Українського Парламенту не уповноважував. Подекуди до цього додається ще одна цікава тенденція, коли на такі поїздки за межі України подає разом із ним (нею) одночасно заявку ще 7-8 членів цієї ж фракції (майже третина від складу)... Водночас я, як Голова Українського Парламенту, не сприймаю й не толеруватиму позицію окремих колег, які чомусь вирішили, що саме вони є ексклюзивним "парламентським МЗС", — наголосив Стефанчук.
Своєю чергою на заяви Стефанчука відреагувала і співголова фракції "ЄС" Ірина Геращенко. Вона наголосила, що "захист України не вимірюється екселівськими табличками".
"Неодноразово ми з Марією (Іоновою, — ред.) брали відпустку власним коштом, вказували в заяві мету — захист України й відстоювання її інтересів на конвергенції чи зʼїзді. Так ми їздили на зʼїзд консерваторів минулого року, на той самий саміт IDU, бо й минулого грудня нам заблокували відрядження. Ось ці "відрядження" голова ВР і включив у свою екселівську маніпулятивну табличку", — обурилася Геращенко.
Нагадаємо, зранку 1 грудня Петро Порошенко опублікував відео з державного кордону, де заявив, що прикордонники не пропустили його, попри розпорядження про відрядження, яке підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Згодом представники Держприкордонслужби пояснили свої дії, заявивши про скасування цього розпорядження.
Згодом перший віце-спікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко, який видав розпорядження про скасування закордонного відрядження чинного народного депутата та голови партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка, пояснив причини. Він послався на таємний лист для службового користування.
Після цього Служба безпеки України повідомила, що у п'ятого президента Петра Порошенка була запланована зустріч із проросійським прем'єром Угорщини Віктором Орбаном. Російські спецслужби готували провокації на міжнародній арені.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими