ГПУ повинна відновити слідство проти Гонтаревої: рішення суду

05 СЕРПНЯ 2017 10:30

Печерський районний суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України відновити слідство проти екс-голови Національного банку Валерії ГОНТАРЕВОЇ.

Про це мовиться у відповідній ухвалі суду, інформує TrueUA з посиланням на 24 канал.

Згідно з текстом ухвали, Управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ здійснювало досудове розслідування у кримінальному провадженні від 3 березня 2017 року за фактом втручання посадовими особами НБУ в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або добитися неправосудного рішення, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 КК України.

Зазначається, що слідство щодо ГОНТАРЕВОЇ було закрито, оскільки «в своїй постанові слідчий зазначає, що будь-яких об'єктивних та фактичних даних, які б свідчили про наявність в діях голови чи інших службових осіб Національного банку України складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 України, не встановлено, а здобуття таких слідчим шляхом у ході проведення досудового розслідування вичерпано».

Постанову слідчого з особливо важливих справ закриття кримінального провадження скасувати, а матеріали кримінального провадження скерувати до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України для продовження досудового розслідування. Ухвала оскарженню не підлягає, – мовиться в тексті ухвали Печерського райсуду.

Там додається, що рішення про закриття кримінального провадження щодо голови НБУ слідчий ГПУ ухвалив необґрунтовано.

Події, 05.08.2017 10:30