У понеділок, 24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Генеральна асамблея ООН підтримала резолюції України та Сполучених Штатів Америки щодо війни. Водночас США проголосували проти українського варіанту документа.
Про це повідомила прес-служба ООН.
Резолюцію під назвою "Сприяння досягненню всеосяжного, справедливого і міцного миру в Україні", яку розробили Україна та Європа, підтримали 93 країни. Натомість лише 18 виступили проти, а ще 65 — утрималися.
Зокрема, однією з країн, яка не підтримала документ, стали США. Окрім США, "проти" голосували Росія, Білорусь, Угорщина, Ізраїль, КНДР, ЦАР, Буркіна-Фасо, Бурунді, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Гаїті, Малі, Судан, Нігер, Нікарагуа, Палау і Маршаллові Острови.
У документі вказано, що "повномасштабне вторгнення РФ в Україну триває вже три роки" та має "руйнівні й довгострокові наслідки не лише для України, а й для інших регіонів та глобальної стабільності". До того ж у резолюції міститься вимога до Росії "негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів".
Також Генеральна асамблея ООН підтримала й американську версію резолюції. За документ під назвою "Шлях до миру" також проголосували 93 країни, проти виступили 8, а ще 73 — утримались. Україна утрималась під час голосування.
Водночас було схвалено деякі поправки європейських держав до американського документа. Так, було замінено формулювання "російсько-український конфлікт" на "повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну", а також додано заклик до "справедливого, тривалого і всеосяжного миру між Україною і Росією відповідно до Статуту ООН і принципів суверенної рівності і територіальної цілісності держав".
Нагадаємо, заступниця постпреда США при ООН Дороті Ші на засіданні Генасамблеї ООН 24 лютого публічно виступила проти резолюції авторства України та ЄС, яка засуджує повномасштабне вторгнення Росії. Вона заявила про необхідність відкликання документа.