У середу, 16 липня, Верховна Рада дозволила громадянам віком 60 та більше років добровільно підписувати контракти із Силами оборони України.
Про це йдеться на сайті парламенту. Ухвалення закону в другому читанні підтримали 306 народних обранців.
Згідно з законом, під час воєнного стану, за письмовою згодою командира військової частини, на службу за контрактом можуть прийняти громадян віком від 60 років, які визнані придатними за висновком військово-лікарської комісії. Чоловіки матимуть змогу обіймати небойові посади рядового, сержантського або старшинського складу, а також молодшого або старшого офіцерського складу. Термін дії контракту — один рік із можливістю поновлення угоди.
У контракті для цієї категорії чоловіків встановлюється випробувальний термін строком два місяці. Якщо військовослужбовець не пройшов цей термін, то контракт буде розірвано.
У разі припинення чи скасування воєнного стану чинність таких контрактів достроково припиняється.
Раніше повідомлялось, що Для українських військових є три фіксовані суми під час підписання першого контракту, максимальна з яких складає 30 280 гривень. Розмір допомоги може змінюватись, адже зростає прожитковий мінімум для працездатних осіб. Проте є шість категорій осіб, котрим кошти не передбачені.
Нагадаємо, що родичам українських військовослужбовців можуть припинити виплату грошового забезпечення. На це є декілька причин. За інформацією Міністерства оборони України, членам сімей військовослужбовців виплата припиняється з дня з’ясування в установленому законодавством порядку у разі добровільної здачі його в полон, самовільного залишення військової частини, місця служби або дезертування.
Ще у квітні стало відомо, що Міністерство оборони України продовжило розширювати програму "Контракт 18-24", що призвело до збільшення кількості вакансій, за якими можна долучитися до ЗСУ.