Юрій Ігнат. Джерело: Facebook

Ігнат заінтригував розповіддю про навчання українських пілотів на винищувачах F-16

Триває підготовка українська льотчиків на винищувачах F-16. Наразі вони підіймаються в небо з інструкторами, але вже готові до самостійних вильотів.

Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

"Навчання пілотів на F-16 йде за планом. Пілоти підіймаються в небо з інструкторами. Кожного разу таких вильотів — разом з інструкторами — стає більше. Далі очікуємо самостійних вильотів", — зазначив він.

Речник Повітряних сил відмовився анонсувати якісь новини з цього приводу, але натякнув, що, можливо, незабаром побачимо ці навчання українських військових на відео.

Він також розповів, що під час відрядження на один з аеродромів спілкувався з пілотами, які несуть там бойове чергування. За лічені хвилини вони готові піднятися та відбивати повітряний напад противника — і ракети, і "шахеди".

"Пілоти, які зараз це роблять, на території нашої держави на десятках оперативних аеродромів, безумовно, по-доброму заздрять колегам. Очікують, коли ті повернуться, бо й самі хочуть якомога швидше поїхати опановувати цю техніку. Настрій бойовий, і всі вже прагнуть побачити цей літак у нас на озброєнні", — підсумував Юрій Ігнат.

F-16 для України: що відомо

Данія та Нідерланди на зустрічі у форматі "Рамштайн" 25 травня очолили коаліцію з навчання ЗСУ на F-16. Також до її складу увійшли Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща. 22 червня США отримали запит від Данії щодо підготовки українських пілотів для застосування винищувачів F-16. Лише на початку серпня Джо Байден схвалив тренування українських військових на американських винищувачах F-16. Наприкінці літа навчання стартували.

20 серпня Нідерланди та Данія під час візиту президента України Володимира Зеленського у ці країни заявили, що нададуть ЗСУ американські винищувачі у кількості 42 та 19 відповідно. Зокрема, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен повідомила, що її країна планує надати Україні перші шість F-16 до Нового року, а ще п'ять — протягом 2024 року.

На початку вересня міністр оборони Бельгії Людівін Дедондер заявив, що його країна візьме участь у навчанні українських пілотів на винищувачах F-16 у складі "авіаційної коаліції" на чолі з Нідерландами та Данією. Для цього залучать два літаки.

Болгарія надасть допомогу в організації курсів англійської мови для майбутніх українських пілотів F-16. Україна розширює сферу двосторонньої співпраці з цією країною. Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з колегою з Болгарії Тодором Тагарєвим. Вони підписали меморандум, що розширює сферу двосторонньої співпраці, включно з кіберзахистом, стратегічними комунікаціями, отриманням військово-технічної підтримки.

Своєю чергою міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що західні союзники можуть передати Україні винищувачі F-16 у першій половині 2024 року. Він наголосив, що паралельно з навчанням пілотів в Україні готується інфраструктура для літаків.

Про те, що українські пілоти розпочали польоти на винищувачах F-16, повідомила 25 жовтня кореспондентка Білого дому Лара Селігман. Вона написала в соціальних мережах, що тренування у штаті Аризона проводить 162 авіакрило, яке є основним центром підготовки на F-16 для Військово-повітряних сил США.

Додамо, 7 листопада у Румунію прибули перші літаки F-16, на яких проходитиме навчання українських пілотів. Винищувачі для України надіслали Нідерланди.

Нагадаємо, раніше Ігнат заявляв, що партнери не надто хочуть деталізувати процес проходження навчань. Але підтверджують факт, що пілоти вже навчаються на F-16 безпосередньо в повітрі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 23.11.2023 10:48