Фото: landlord.ua

Імпорт українського зерна: новий уряд Польщі поки не зніматиме заборону

Новий уряд Польщі наразі не планує скасовувати заборону на імпорт українського зерна на внутрішній ринок. Ембарго діятиме до розробки нових правил на рівні Європейського Союзу.

Про це заявив міністр сільського господарства РП Чеслав Секерський, передає Сenyrolnicze.pl.

"Ми хочемо допомогти Україні, але нам потрібні норми щодо квот і перехідних періодів. Це переговори не лише між Польщею та Україною, а й за участю ЄС", — заявив Секерський.

Водночас польський міністр підтримав дію ембарго на українське зерно до узгодження інших умов. Міністр вважає, що введення ліцензування на транспорт та використання транзитних шляхів для українського зерна може бути хорошим рішенням.

"Ми маємо підтримувати ембарго, доки не буде узгоджено умов, які його замінять. Я вважаю, що добрим рішенням буде запровадження ліцензування транспорту з використанням водночас транзитних шляхів за межами Польщі", — сказав Секерський.

Заборона на імпорт українського зерна

У травні Європейський Союз дозволив п'ятьом сусіднім з Україною країнам заборонити продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику на внутрішньому ринку, дозволивши при цьому транзит таких вантажів для експорту в інші країни.

Термін дії заборони закінчися 15 вересня. Тож Україна розраховувала, що всі обмеження Єврокомісії на український аграрний експорт скасують якраз цього дня. Проте Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина виступили за продовження заборони Європейським Союзом імпорту українського зерна на їхню територію до кінця року. Польська влада вважає, що забороною на імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України захищають вітчизняний аграрний сектор.

У МЗС України наголосили, що односторонні обмеження на український імпорт не відповідають "духу і букві" Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС. Тож Україна подала скаргу у Світову організацію торгівлі. Через це питання виникли певні непорозуміння між Україною та Польщею у двосторонніх відносинах.

Нагадаємо, що український уряд пропонував Європейському Союзу і країнам-сусідам компромісний сценарій щодо імпорту зерна

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 02.01.2024 22:55