1 058 день війни
Особовий склад
814 150
Танки
9 791
Артилерія
22 015
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 046
Крилаті ракети
3 049
Гелікоптери
331
БПЛА
22 503
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,27
42,2
43,13
43,28
Індія та Китай не прийматимуть підсанкційні танкери з нафтою РФ: як це вдарить по економіці країни-агресора
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

Індія та Китай не прийматимуть підсанкційні танкери з нафтою РФ: як це "вдарить" по економіці країни-агресора

Китай та Індія відмовилися приймати у своїх портах танкери з російською нафтою, проти яких Сполучені Штати Америки декілька днів тому ввели санкції. Це матиме негативні наслідки для економіки країни-агресора, а надалі очікується її деградація.

Таку заяву зробив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

"Індія, слідом за Китаєм, не прийматиме нафтові танкери, проти яких США ввели санкції через допомогу Росії в обході санкцій", — написав він у своєму Telegram-каналі, посилаючись на видання Bloomberg.

Посадовець також пояснив, чому група Макфола-Єрмака так наполягала на санкціях проти енергетики та танкерного флоту Росії. За його словами, "це значні втрати для економіки РФ". 

"І, що важливо, попри міфи щодо "антизахідного союзу" з країнами Глобального Півдня, які поширює Москва, подібні заяви є брехнею, що і доводять дії Індії та Китаю", — зазначив Єрмак.

Наслідки для РФ від нових нафтових санкцій

Очільник ОП вважає, що відмова Китаю та Японії приймати у своїх портах танкери з російською нафтою, викличе колапс експорту енергоресурсів

"Росія значною мірою залежить від продажу нафти та газу, які забезпечують основну частину бюджету. Втрата танкерного флоту, який допомагав обходити санкції, суттєво обмежить можливість транспортування енергоресурсів до країн, що продовжують їх купувати", — пояснив посадовець.

Це призведе до падіння доходів і дефіциту бюджету, а отже, до скорочення соціальних і військових витрат. Єрмак наголосив, що співробітників "Газпрому" уже скорочують. 

Також санкції, які б’ють по російській нафтопереробній промисловості, сприятимуть зростанню економічної ізоляції. Адже, як пояснює Єрмак, без танкерного флоту "Росія залишиться без ефективних механізмів обходу санкцій, що ще більше відріже її від глобальних ринків". 

"Втрата можливостей імпорту критичних технологій, обладнання та товарів поглибить деградацію ключових галузей економіки, таких як промисловість, IT та сільське господарство, але головне — ВПК", — зазначив голова ОП.

Також він додав, що надалі "посилення санкцій призводитиме до економічної деградації Росії".

Санкційна група Єрмака-Макфола — міжнародна робоча група незалежних експертів з питань санкцій щодо Росії. Робоча група Єрмака-Макфола напрацьовує перелік документів, стратегій та дорожніх карт, які містять плани та рекомендації щодо впровадження санкцій проти Росії та Білорусі, а також моніторинг їх ефективності.

Нагадаємо, 10 січня Сполучені Штати Америки оголосили про нові санкції, які б’ють по російській нафтопереробній промисловості. Під обмеження потрапили, зокрема, російські нафтові гіганти "Газпромнефть" і "Сургутнефтегаз". Це потужний удар для скорочення російських доходів від енергоносіїв.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама