Підтримати проект
Іракські Курди розпочали референдум про незалежність
25 ВЕРЕСНЯ 2017 11:13

В іракському Курдистані в понеділок, 25 вересня, стартував референдум про незалежність регіону від Іраку. Плебісцит організував курдський регіональний уряд. Виборчі дільниці розпочали роботу о восьмій ранку за місцевим часом.   

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на Al Jazeera.  

Виборці голосуватимуть до 18:00. Остаточні результати референдуму мають бути оголошені протягом 72 годин після його закінчення.  

Курдський референдум викликає занепокоєння в регіоні та світі. Проти плебісциту виступають як центральний уряд у Багдаді, так і сусіди - Іран та Туреччина. Проти референдуму застерігають також США і ООН. Напруга навколо іракського Курдистану зростає. Регіон багатий на нафту.  

Очікується, що іракські курди підтримають незалежність регіону від Іраку.   

Результати референдуму, однак, не є зобов’язальними.  

Остаточні результати референдуму мають бути оголошені протягом 72 годин після його закінчення. Анкара погрожує вжити «всіх заходів», якщо референдум «створить загрози для національної безпеки Туреччини».  

Туреччина не визнає референдум. Уряд іракського Курдистану загрожує миру та стабільності в Іраку та всьому регіоні, заявляє турецьке МЗС. Анкара остерігається, що референдум іракських курдів підігріє прагнення курдів у Туреччині до незалежності.  

У Туреччині також закликали турецьких громадян, які перебувають у курдських провінціях Іраку, невідкладно звідти виїхати.

 

Світ, 25.09.2017 11:13