Країна-агресорка Росія будує захисні споруди на своїх авіабазах після успішної української операції "Павутина", внаслідок якої була уражена стратегічна авіація РФ на кількох аеродромах.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Як зауважили фахівці, супутникові знімки, отримані українською організацією Frontelligence Insight від 7 липня, свідчать про те, що після української операції "Павутина", російські війська побудували приблизно 10 посилених бункерів з ґрунтовим покриттям, 12 бетонних споруд бункерного типу без ґрунтового покриття та вісім будівель у стилі ангарів на перонах авіабази "Халіно" в Курській області.
Крім того, окупанти побудували дві бетонні споруди у стилі бункерів на авіабазі "Саки" в окупованому Криму. До того ж на аеродромі помічено бетонні укриття для літаків.
Водночас, як зазначає Frontelligence, станом на 9 липня на авіабазі Джанкой в окупованому Криму не зафіксовано жодної будівельної активності. До того ж нещодавні супутникові знімки також зафіксували рештки бомбардувальників, які досі є на авіабазі "Бєлая" в Іркутській області та на авіабазі "Оленья" в Мурманській області, по яких українські війська завдали ударів під час операції Павутина 1 червня.
"Російські чиновники та військкори звинувачують російське керівництво у нездатності захистити російську військову інфраструктуру від ударів українських безпілотників під час повномасштабного вторгнення Росії. Росія, можливо, починає будувати захисні споруди на своїх авіабазах після трьох років війни у відповідь на операцію "Павутина", — наголосили в ISW.
Нагадаємо, 1 червня Служба безпеки України провела у Росії спецоперацію "Павутина", під час якої дрони уразили 41 літак стратегічної авіації РФ. Операція готувалася понад півтора року. Попередньо, СБУ відпрацювала одразу по чотирьох російських аеродромах — "Бєлая", "Дягілєво", "Оленья" та "Іваново".
Згодом президент України Володимир Зеленський розкрив нові подробиці атак СБУ на російські аеродроми. В операції було використано 117 дронів, внаслідок чого уражено 34% стратегічних носіїв крилатих ракет на аеродромах базування. Очільник держави наголосив, що подібні спецоперації будуть продовжуватися і далі.
Також Володимир Зеленський заявив, що російські водії вантажівок, які перевозили модульні будиночки під час спецоперації Служби безпеки України "Павутина", не знали, який вантаж вони везуть.
Раніше повідомлялось, що Росія сховала два свої найцінніші стратегічні бомбардувальники Ту-160 на віддаленій авіабазі, яка розташована на Чукотському півострові. Це сталося після української операції "Павутина", у ході якої було знищено частину стратегічної авіації держави-агресора.