1 240 день війни
Особовий склад
1 038 650
Танки
11 029
Артилерія
30 438
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 197
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
46 414
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Італія підтримає аграріїв на Півдні України: про що йдеться
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Італія підтримає аграріїв на Півдні України: про що йдеться

На Одещині впроваджують конкретні проекти для підтримки аграріїв південного регіону України. У зв’язку з цим підписано дві угоди в Римі на полях Ukraine Recovery Conference 2025.

Про це повідомили аналітики проекту EastFruit, які послалися на міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Коваля.

"Ми зробили ще один важливий крок для розвитку українського села. Підписано дві угоди, які дозволять запустити конкретні проекти для підтримки аграріїв на Одещині. Перша — старт проекту Pro.UKR. Разом зі CIHEAM Bari й Одеською обласною державною адміністрацією ми підписали імплементаційну угоду", — розповів він.

За його словами, цей проект, який фінансує уряд Італії через AICS, допоможе малим і середнім агровиробникам Одещини створювати кооперативи, отримати сучасне обладнання, техніку, навчання та консалтингову підтримку.

Міністр наголосив, що розвиток кооперації — це стратегічний пріоритет. Наприклад, в Італії кооперативи охоплюють понад 55% агросектору.

Водночас в Україні зараз працює понад 2 300 сільськогосподарських кооперативів, тож їм намагаються надати новий імпульс.

"Друга угода — про модернізацію зрошення. Разом із віце-прем’єр-міністром з відновлення України, міністром розвитку громад і територій України Олексієм Кулебою та за підтримки уряду Італії дали старт новому проекту з реконструкції Татарбунарської та Кілійської зрошувальних систем", — продовжив розповідь Коваль.

Він додав, що його бюджет — 6 мільйонів євро. Мета — ефективніше використання водних ресурсів, підвищення врожайності й адаптація агросектору до змін клімату.

Мінагрополітики виступатиме виконавцем цього проекту. Експерти кажуть, що це важливий крок до системної модернізації зрошення в регіоні.

"Це не просто меморандуми. Це — конкретні рішення, що працюють на розвиток українського фермерства, продовольчу безпеку та стійке майбутнє сільських громад", — підсумував Віталій Коваль.

Нагадаємо, вчора прес-служба Міністерство аграрної політики та продовольства повідомляла, що Україна експортувала 486 тисяч тонн зернових і зернобобових культур, що на 1,51 мільйона тонн менше, ніж за цей же період минулого року. Такими є показники від початку нового сільськогосподарського сезону.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама