1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Ізраїльський телеканал оприлюднив фейк про українську зброю в бойовиків ХАМАСу
Фото ілюстративне. Джерело: focus

Ізраїльський телеканал оприлюднив фейк про українську зброю в бойовиків ХАМАСу

У неділю, 29 жовтня, ізраїльський суспільний телеканал "Кан-11" продемонстрував без спростувань фейкове відео про нібито надання Україною західної зброї бойовикам ХАМАС. Це відео є неправдивим.

У цьому запевняє Центр стратегічних комунікацій, який раніше вже викривав цей фейк.

На користь фейковості цього відео свідчать:

  •  відсутність інформації про час, місце, обставини зйомки та джерело поширення;
  • ознаки того, що звукова доріжка з арабськими репліками накладена на відеоряд;
  • вся показана у відео зброя — відстріляна, але повідомлень про її застосування бойовиками проти Ізраїлю не було.

"Росія цілеспрямовано фабрикує матеріали про неналежне використання українцями зброї, отриманої від партнерів, з метою зриву допомоги Заходу", — наголосили в Центрі стратегічних комунікацій.

Там додали, що поширення російських фейків на ізраїльському телебаченні є прикрим інцидентом, який кидає тінь на доброчесність України в очах ізраїльтян і шкодить двостороннім відносинам двох держав.

"За отриманням і використанням західної зброї здійснюється суворий контроль з боку західних партнерів, що унеможливлює її викрадення чи тим більше контрабанду", — йдеться в повідомленні.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки скерував звернення до генерального директора ізраїльської корпорації телерадіомовлення із закликом дати публічне спростування поширеної телеканалом неправдивої інформації.

Інфографіка: Центр стратегічних комунікацій

Нагадаємо, що 12 жовтня ворожі Telegram-канали просували фейк, що терористи ХАМАСу воюють українською зброєю. Мережею поширили відеоролик, на якому бойовики показують, як прорвали загородження на кордоні з Ізраїлем начебто за допомогою американської зброї, яка прибула з України. У Центрі протидії дезінформації наголосили, що насправді це брехня.

На кадрах видно назву на ящиках — Bangalor і на трубках з вибухівкою жовтою фарбою англійською написано Torped Bangalor. Проте заряд вибухової речовини в трубі для подолання перешкод завжди називався Torpedo Bangalore ("Бангалорська торпеда").

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама