Внутрішньопереміщеним особам можуть надавати субсидії на оплату вартості оренди житла. Український уряд схвалив експериментальний проект, який буде реалізовуватися протягом двох років.
Про це у Telegram-каналі повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
За його словами, погоджено пропозицію Міністерства соціальної політики стосовно реалізації протягом двох років експериментального проекту щодо надання субсидії внутрішньо переміщеним особам на оплату вартості або частини вартості найму чи оренди житлового приміщення в населених пунктах Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Дніпропетровської, Луганської, Донецької, Херсонської областей.
Проект, за інформацією Мельничука, не стосуватиметься територій, що включені до переліку територій, на яких ведуться чи велися бойові дії або тимчасово окупованих РФ, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, для яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Передбачено, що надання субсидії на найм житла буде можливим виключно за умови оформлення договору найму між наймачем та наймодавцем, в якому максимально враховано інтереси обох сторін угоди, що підлягатиме реєстрації та обліку в базі договорів найму житлового приміщення, створеній Пенсійним фондом України.
Також встановлено, що надання субсидії на найм житла наймачу не обмежуватиме BПO в отриманні ще однієї цільової державної підтримки — субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Для розрахунку субсидії на найм житла наймачу встановлюється соціальний норматив площі найманого житлового приміщення на кожну особу зі складу домогосподарства ВПО — 13,65 квадратного метра, але не менше як 35,22 квадратного метра на сім'ю. Закріплено, що субсидія на найм житла призначатиметься, якщо видатки домогосподарства наймача перевищуватимуть обов'язковий платіж, базова відсоткова ставка якого становитиме 30 % сукупних доходів домогосподарства.
Як зазначає Тарас Мельничук, також внесено зміни до положення про програмно-апаратний комплекс "Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту" з метою ефективного попередження та протидії негативним безпековим явищам в освітньому середовищі, зокрема, шляхом автоматизації функціонування програмного модуля електронних паспортів безпеки закладів освіти.
Визначено термін "електронний паспорт безпеки закладу освіти", надано доступ уповноваженим поліціянтам, працівникам ДСНС та представникам інших органів державної влади до електронного паспорта безпеки. Також доповнено функціональні можливості автоматизованого комплексу менеджменту автоматизацією функціонування програмного модуля електронних паспортів безпеки закладів освіти тощо.
Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики України Оксана Жолнович заявила, що Україна продовжуватиме підтримувати громадян, які цього потребують, шляхом нарахування субсидій. Споживачам, які вже отримували виплати минулого року, буде автоматично розраховано новий розмір допомоги.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими