Підтримати проект
Кабмін у жовтні почне готувати новий закон про пенсії для військових
10 СЕРПНЯ 2017 12:18

Уряд у рамках пенсійної реформи планує почати розробку нового законопроекту про пенсійне забезпечення військовослужбовців у жовтні 2017 року. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на  КМУ.  

Міністр соцполітики Андрій РЕВА в ефірі одного з телеканалів зазначив, що цим законом підвищать пенсії військовослужбовцям. 

«Підвищення пенсій військовослужбовцям визначатиметься новим законом про пенсійне забезпечення. Цим законом - законом про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - пенсії військовослужбовцям не регулюватимуться. Наступний законопроект у рамках пенсійної реформи, вже 2-го етапу, визначатиме пенсійне забезпечення військовослужбовців, до якого ми приступимо в жовтні місяці 2017 року», - сказав він.   

Верховна Рада 13 липня ухвалила в першому читанні законопроект про пенсійну реформу.   

В рамках реформи уряд планує з 1 жовтня цього року провести підвищення пенсій, яке стосуватиметься, за попередніми розрахунками, 5,6 млн. українців на суму від 200 до 1000 грн.   

За словами РЕВИ, з 2021 року почнеться нормальний процес індексації (підвищення пенсій відповідно до збільшення показника інфляції та зростання рівня середньої зарплати), що дасть змогу уникнути повернення розриву між розміром виплат новим пенсіонерам і тим, хто вийде на пенсію на рік раніше.  

Він зазначив, що на сьогодні такі розриви в розмірах пенсій досягають трьох і більше разів.  

Міністр повідомив, що в проекті закону передбачено, що з 2021 року індексація проводитиметься автоматично на суму не менш як 50% від рівня інфляції і 50% від рівня середньої заробітної плати.

 

Суспільство, 10.08.2017 12:18