У дистанційних школах запровадять нову форму навчання. Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів у п'ятницю, 11 серпня.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
"Учні, які перебувають за кордоном, вивчатимуть український компонент шкільної програми. Він займатиме 6-8 годин на тиждень. Решту предметів вони зможуть опанувати в школах країн, де наразі проживають. Цю частину навчання їм зарахують автоматично", — сказав Шмигаль.
Він також наголосив, що зараз близько мільйона дітей перебувають за межами України.
Додамо, Шмигаль також розповів, що у новому навчальному році в школах України діятимуть три формати навчання. В залежності від безпекової ситуації кожна область сама вибиратиме, як навчатимуться діти. Там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, очного навчання не буде.
Наразі, за даними прем'єр-міністра, 68% освітніх закладів мають укриття різного типу. До освітнього процесу в очній формі навчання за показниками забезпеченості об’єктами фонду захисних споруд цивільного захисту готові 19 125 об’єктів закладів освіти. З метою облаштування наявних та будівництва нових захисних споруд держбюджетом України на 2023 рік передбачено видатки в обсязі 1,5 мільярда гривень.
"Це дозволяє розмістити там 4,7 мільйона учнів та вчителів. Але цього недостатньо. Місцева влада повинна діяти активніше. Гроші на укриття Уряд виділив ще у квітні — 1,5 мільярда гривень", — зазначив він.
Нагадаємо, Міністерство освіти та науки України рекомендує усім університетам та коледжам навчальний 2023 рік розпочати в очній формі навчання та упродовж літа облаштувати укриття. Ця рекомендація не стосується закладів освіти, розміщених на територіях, які розміщені в зонах бойових дій, зокрема в зонах досяжності вогню ворожих РСЗВ, систем типу С-300 та аналогічних.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими