Українським вчителям зараховуватимуть до стажу період, під час якого вони працювали на педагогічних посадах за кордоном. Відповідне рішення, яке затвердив Кабінет міністрів України 3 вересня, дасть право отримувати надбавки за вислугу років.
Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти та науки України (МОН).
"Відтепер педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюють за кордоном, матимуть право на зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до стажу, який дає право на отримання надбавки за вислугу років в Україні", — йдеться у повідомленні.
Раніше час роботи на посадах педагогічних і науково-педагогічних працівників за межами України зараховували до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років, якщо це передбачали міжнародні угоди (договори). Проте є країни, з якими наша держава не має міжнародних угод (договорів) про зарахування роботи за кордоном до стажу працівника в Україні. Водночас після початку повномасштабної війни коло країн, у яких працевлаштовані українські педагогічні та науково-педагогічні працівники, значно розширилося.
"Дотепер працівникам, які повернулися в Україну і працевлаштувалися в заклади освіти на посади педагогічних чи науково-педагогічних працівників, не мали права зарахувати час роботи за кордоном до стажу для виплати надбавки за вислугу років. Рішення уряду врегулювало це питання", — пояснили в МОН.
У відомстві нагадали, що для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів та установ освіти передбачено щомісячну надбавку за вислугу років залежно від стажу педагогічної роботи:
Проте період роботи за кордоном зарахують до стажу педагогічної роботи в разі надання підтверджувальних документів (трудового договору, угоди тощо). Це правило діятиме під час воєнного стану та впродовж одного року після його припинення.
Також у МОН наголосили, що до стажу педагогічної роботи зарахують і період, коли педагогічні та науково-педагогічні працівники фактично не працювали, але за ними зберігалося місце роботи (посада) та/або заробітна плата (повністю або частково).
Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що згідно із законодавством, українські вчителі мають отримувати щонайменше 24 тисячі гривень на місяць, проте насправді освітяни мають значно меншу заробітну плату.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими