Служба безпеки України затримала китайських шпигунів, які збирали секретні технології виробництва українських ракет "Нептун". Їм загрожує до 15 років тюрми.
Про це у Telegram-каналі повідомляє прес-служба відомства. У СБУ зазначили, що контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію щодо українського ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун".
"Це унікальне озброєння Сил оборони України, яке призначено для вогневого ураження всіх видів бойових та десантних кораблів. Саме з "Нептуна" було знищено флагман чорноморського флоту РФ — ракетний крейсер "Москва", — йдеться у повідомленні.
Що встановило слідство Як встановило розслідування, один з китайських шпигунів — 24-річний екс-студент одного з київських технічних вишів. Він залишився у Києві після того, як у 2023 році його відрахували за академічну неуспішність. Інший фігурант — його батько, який постійно проживав у КНР, але періодично навідувався в Україну, щоб особисто координувати агентурну роботу свого сина.
"За матеріалами справи, колишній китайський студент мав здобути технічну документацію з виробництва українських "Нептунів". Для цього він намагався завербувати українського громадянина, який має відношення до розробок новітніх озброєнь Сил оборони", — пише СБУ.
Контррозвідка СБУ викрила шпигуна ще на початковому етапі його розвідувальної активності й затримала "на гарячому" під час передачі йому таємних документів.
"Наступним етапом було затримано його батька, який мав передати секретні відомості до спецслужб КНР. Під час обшуків у обох фігурантів вилучено телефони із доказами їхнього листування між собою, де вони координують свою шпигунську діяльність", — зазначили в Службі безпеки.
Що загрожує шпигунам На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу України (шпигунство). Фігурантам загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, в Угорщині суд погодився з клопотанням колишнього працівника посольства Києва в Будапешті та скасував його депортацію в Україну. Раніше його "викрили" як "українського шпигуна".