У вівторок, 20 травня, Угорщина заявила, що її спецслужби виявили ще двох "українських шпигунів". Вони буцімто намагалися налагодити зв'язки з опозиційними політиками та хотіли отримати військову та енергетичну розвідувальну інформацію.
Про це повідомив держсекретар з питань публічної дипломатії та зв'язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач з посиланням на заяву лідера фракції "Фідес" у парламенті Мате Кочіша після закритого засідання Комітету нацбезпеки парламенту.
"Роланд Цебер, нелегальний співробітник української розвідки, налагодив зв'язки з опозиційними діячами; Іштван Голло перебуває під кримінальним розслідуванням за шпигунство", — заявив посадовець у своєму дописі у соцмережі X.
За його словами, налагодженням зв'язків із опозицією займався Роланд Цебер. Таким чином він нібито хотів вплинути на позицію Угорщини щодо війни в Україні.
"Його зростаючий вплив призвів до заборони на в'їзд у 2024 році", — наголосив Ковач.
Водночас Іштван Голло, за даними угорських спецслужб, буцімто шукав військову та енергетичну розвідувальну інформацію, пов'язану з воєнними вимогами України.
"Пан Кочіш наголосив, що ця діяльність відповідає класичній операції впливу, спрямованій на дискредитацію Угорщини на міжнародному рівні та тиск на уряд, щоб він змінив свою політику щодо України", — резюмував Ковач.
Нагадаємо, 9 травня стало відомо, що співробітники Служби безпеки України вперше в історії викрили агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти нашої держави. Вони збирали інформацію про військову захищеність Закарпатської області, шукали вразливі місця у наземній і повітряній обороні регіону.
Очільник міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто відреагував на затримання угорських шпигунів в Україні. Він закликав до обережності, але прямо не заперечує, що українські силовики нещодавно затримали угорських шпигунів на Закарпатті. Згодом Петер Сійярто оголосив, що Угорщина висилає двох українських дипломатів через звинувачення у "шпигунстві".
Крім того, Угорщина скасувала перемовини з Україною, які мали стосуватися розв’язання питань прав національних меншин. Причиною стала спецоперація Служби безпеки України на Закарпатті.
Раніше у соцмережах активно поширювали інформацію про підготовку до операції "Турул", під час якої Угорщина нібито "планує повернути собі всю українську територію". Насправді — це фейк.