1 073 день війни
Особовий склад
837 610
Танки
9 893
Артилерія
22 445
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 050
Крилаті ракети
3 054
Гелікоптери
331
БпЛА
23 573
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,82
41,6
43,51
43,4
Хто може стати наступником Сі Цзіньпіна в Китаї: оцінка Bloomberg
Фото: Сі Цзіньпін. Джерело – росЗМІ

Хто може стати наступником Сі Цзіньпіна в Китаї: оцінка Bloomberg

Уряд китайського лідера Сі Цзіньпіна має намір провести цього року низку підвищень на посаді, які дадуть перше уявлення про молоде покоління чиновників, яким судилося стати наступними вищими лідерами країни.

Про це повідомляє Bloomberg. 

За даними Asia Society, приблизно п'ята частина місцевих лідерів Китаю має піти у відставку у 2025 році, оскільки Сі досягне середини свого прецеденту, який кидає виклик третьому терміну. Цей перетрус створить простір для чиновників, які народилися в 1970-х роках, щоб почати досягати повного міністерського рангу.

За досягненнями покоління після 70-х уважно стежать, бо їм буде за шістдесят, коли китайські бюрократи зазвичай досягають піка своєї кар'єри, коли Сі виповниться 80. Це період, коли вищий лідер Китаю може передати більше владі своїм помічникам або, можливо, навіть піти у відставку. Серед тих, хто йде вперед, — Лю Цзе, який цього місяця став наймолодшим губернатором провінції Китаю після того, як був підвищений у провінції Чжецзян — багатому технологічному центрі, який допоміг Сі прийти до влади. Двоє інших у свої 50 уже перебувають на рівні керівництва. 

"Чим довше Сі залишається при владі, тим більша ймовірність, що його майбутній наступник буде серед представників покоління після 70-х", — сказав Ніл Томас, науковий співробітник з китайської політики в Центрі аналізу Китаю Інституту політики азійського суспільства. "Також можливо, що Сі порушить більше норм і збереже своїх близьких союзників при владі набагато довше за традиційний пенсійний вік, відкривши нову еру політики старих людей у ​​Пекіні"

Наймогутніший лідер Китаю з часів Мао Цзедуна відступив від чвертьстолітньої традиції, щоб пропустити визначення наступника на останньому партійному з'їзді у 2022 році. 71-річний лідер розчистив собі шлях до довічного правління і не дав жодних вказівок на те, що він піде у відставку за наступної перестановки у 2027 році, відсторонивши всіх конкурентів. Це ставить під сумнів майбутнє політичної системи, яка управляє другою за величиною економікою світу.

Як відомо, позиція Китаю щодо війни в Україні не відзначається конкретикою та глибиною. Пекін заявляє про нібито нейтральність, проте продовжує співпрацювати з Росією в економічній сфері та торгівлі, навіть укріплює відносини.

У Китаї виступають за переговори між Україною та Росією. Також Пекін запропонував свій "мирний план". Проте українська влада розкритикувала його, оскільки він передбачає поступки.

Під час виступу у Давосі президент США Дональд Трамп заявив, що сподівається на допомогу Китаю для завершення війни Росії проти України. До речі, минулого тижня він провів телефонну розмову з китайським лідером Сі Цзіньпіном.

Раніше офіційний Пекін заявив, що й надалі сприятиме початку переговорів між Україною та Росією та готовий підтримувати зв'язок з іншими сторонами. При цьому в Китаї привітали наміри президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа завершити війну. 

Нагадаємо, нещодавно агенція Reuters повідомляла, що 2024 року імпорт російської нафти до Китаю зріс на 1% порівняно з 2023 роком. Тож Пекін сягнув рекордного рівня імпорту цієї сировини від свого головного постачальника.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама