1 063 день війни
Особовий склад
822 030
Танки
9 833
Артилерія
22 134
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 050
Крилаті ракети
3 051
Гелікоптери
331
БПЛА
22 898
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,16
42,1
43,5
43,5
Лідер Китаю Сі Цзіньпін провів відеодзвінок з Путіним
Фото: kremlin.ru

Лідер Китаю Сі Цзіньпін провів відеодзвінок з Путіним

Лідер Китаю Сі Цзіньпін у вівторок, 21 січня, провів відеодзвінок з російським диктатором Володимиром Путіним. Але станом на сьогодні не відомо, що обговорювали між собою політики.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на державні ЗМІ Пекіна.

За даними державної телерадіокомпанії CCTV, Сі Цзіньпін та Путін "провели відеозустріч у Будинку народних зборів у Пекіні вдень 21 січня". Проте телеведуча не розкривала подробиці того, що обговорювалося під час розмови. 

Як зазначає видання, Китай прагне позиціювати себе як нейтральну сторону з того часу, як у лютому 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Однак він залишається близьким політичним та економічним партнером Москви та ніколи не засуджував війну, що дало привід деяким членам НАТО називати Пекін "посібником" конфлікту. 

Обидві сторони надавали великого значення нібито міцним особистим зв'язкам Сі та Путіна: Сі називає російського лідера своїм "найкращим другом", а Путін розхвалює його як "надійного партнера". 

За даними нещодавнього репортажу CCTV, у новорічному посланні Путіну минулого місяця Сі Цзіньпін заприсягся сприяти "миру та розвитку в усьому світі". 

"Перед обличчям стрімких змін, небачених за століття, і неспокійної міжнародної обстановки Китай і Росія послідовно рухалися вперед рука в руку по правильному шляху неприєднання, неконфронтації та ненападу на треті сторони", — передала мовна компанія слова Сі Цзіньпіна.

Нагадаємо, за даними Reuters, у 2024 році імпорт російської нафти до Китаю зріс на 1% порівняно з 2023 роком. Відтак Пекін досяг рекордного рівня імпорту цієї сировини від свого головного постачальника.

Своєю чергою представник НАТО в коментарі The Times зазначив, що нова інформація про участь Пекіна у військовій підтримці РФ "викликає глибоке занепокоєння", а члени Альянсу "проводять консультації з цього питання".

Раніше повідомлялось, що китайські та російські компанії спільно розробляють ударний безпілотник. За основу вони взяли іранський дрон-камікадзе Shahed, який активно використовується у війні проти України.

Також в березні минулого року американська розвідка заявила в щорічній оцінці загроз, що торгівля між Китаєм і Росією зростає від початку повномасштабної війни в Україні. Китайський експорт товарів із потенційним військовим призначенням збільшився більш ніж утричі з 2022 року.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама