Київ розпочав роботу для набуття статусу креативного міста ЮНЕСКО. Зокрема, столиця України претендує на звання Міста музики ЮНЕСКО.
Про це повідомила Київська міська державна адміністрація.
Зокрема, голова комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха зазначила, що титул креативного міста ЮНЕСКО є не лише іміджевою перевагою, а й поштовхом для розвитку творчої галузі й співпраці на міжнародному рівні.
Вона зауважила, що українська столиця має історію та традиції проведення різноманітних тематичних подій, програм, конкурсів, концертів і фестивалів на місцевому і міжнародному рівнях. До того ж в Києві "є потужні спеціалізовані навчальні заклади музичного спрямування", зокрема вищої освіти, мережа закладів культури та концертних майданчиків.
"В умовах повномасштабного вторгнення особливо важливо, щоб світ знайомився з нашою культурою, зокрема і через музику. Представленість Києва в Мережі креативних міст ЮНЕСКО також допоможе нам у боротьбі з кремлівською пропагандою, яка протягом століть намагалась знецінити нашу ідентичність, історію і культуру, а найкраще привласнювала собі", — зауважила Вікторія Муха.
Наголошується, що практичними перевагами членства в Мережі креативних міст ЮНЕСКО є:
Крім того, приєднуючись до Мережі креативних міст ЮНЕСКО, учасники зобов’язуються:
"Для отримання статусу місто подає заявку з основними досягненнями, інституціями, міськими проектами і програмами, а також чотирирічний стратегічний план дій із зазначенням конкретних проектів та ініціатив на місцевому і міжнародному рівнях, що мають бути реалізовані після можливого набуття статусу. Умовою є також створення координаційної команди, яка в разі отримання статусу впроваджуватиме чотирирічний план і звітуватиме про його виконання кожні чотири роки", — зазначили у КМДА.
Головною метою Мережі креативних міст ЮНЕСКО, створеної у 2004 році, є включення мистецтва і творчості в основу міських планів розвитку на місцевому та міжнародному рівнях. Мережа об’єднує близько 300 міст та охоплює сім творчих галузей: ремесла і народні мистецтва, медіа-мистецтво, кіно, дизайн, гастрономія, література і музика.
Нагадаємо, 14 лютого Львів приєднався до глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються — UNESCO Global Network of Learning Cities. Цей статус дозволить розвивати потенціал міста, щоб ще більше розвивати існуючі навчальні програми чи розробляти нові, проводити різноманітні обміни між країнами.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими