Згідно з нещодавнім звітом, північнокорейцям загрожує покарання за поширення "чуток" про солдатів, які загинули під час бойових дій у Росії.
Про це повідомляє Newsweek.
Попри жорсткий контроль північнокорейського режиму над потоками інформації, громадяни приватно порушують питання про бойові дії, у той час, як кількість жертв зростає, повідомляє "Радіо Вільна Азія" (RFA) з посиланням на місцевих жителів, які говорили на умовах анонімності з міркувань безпеки.
Повідомляється, що влада наказала громадянам на робочих місцях та зборах районного дозору повідомляти про будь-які "розповсюджування чуток" і попередила, що ті, хто цього не зробить, самі понесуть покарання. За словами одного з джерел, до тих, хто отримав таку директиву, входять співробітники автозаводу "Токчон" у Південному Пхеньяні, провінції на північ від столиці.
"Оскільки поширюються новини про те, що солдати 11-го корпусу продовжують гинути в Росії, складається враження, що вони намагаються придушити ці чутки", — повідомило одне з джерел.
Згідно з кримінальним кодексом Північної Кореї, злочинцям може загрожувати до 10 років трудового табору або навіть страта, якщо злочин вважатиметься антидержавною пропагандою, повідомляє RFA. Раніше інформаційне агентство посилалося на джерела, які говорили, що влада таємно видає свідоцтва про смерть членам сімей загиблих у боях під Курськом.
За повідомленнями, скорботним повідомили, що їхні близькі загинули під час "священної бойової підготовки на честь батьківщини", але не уточнили обставини чи місце їхньої смерті.
На додаток до солдатів, вища розвідувальна агенція Південної Кореї заявила в понеділок, що Пхеньян відправив тисячі робітників на будівельні майданчики по всій Росії, щоб розв'язати проблему нестачі робочої сили, спричиненої війною. Це було б порушенням резолюції Ради Безпеки ООН, яка забороняє державам-членам ООН видавати дозволи на роботу громадянам Північної Кореї.
Своєю чергою південнокорейська розвідка повідомляла, що війська КНДР відступили з Курської області через великі втрати особового складу. Наразі вони не беруть участі у бойових діях.
Нагадаємо, раніше видання Newsweek повідомляло, що північнокорейські сім'ї платять більш ніж у 100 разів більше за середню місячну зарплату за підроблені діагнози туберкульозу, щоб уберегти своїх молодих людей від відправлення на російський фронт.
Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Росія знову підтягнула північнокорейських солдатів на лінію фронту. Їх використовують для штурмів у Курській області.