
На Сумщині двоє неповнолітніх хлопців постраждали внаслідок вибуху невідомих предметів, які вони кинули у багаття.
Про це повідомив начальник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі.
Інцидент стався у Конотопській громаді через необережне поводження з вибухонебезпечними предметами. За попередніми даними, діти знайшли невідомі об’єкти та, ймовірно з цікавості, кинули їх у вогонь, після чого стався вибух.
"Унаслідок цього травмувалися 11-річний та 15-річний хлопці", — зазначив посадовець.
На щастя, їхньому життю наразі нічого не загрожує. Молодший хлопець уже перебуває вдома, старший — під наглядом медиків.
Голова ОВА нагадав, що подібні випадки непоодинокі, тому з дітьми регулярно проводять заняття з мінної безпеки та роз’яснюють ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами. Навіть звичайна цікавість, за його словами, у таких ситуаціях може мати серйозні наслідки.
"Сумський регіон залишається одним із найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами. Крім того, ворог продовжує скидати вибухівку з дронів, а також небезпеку можуть становити уламки та частини російських БпЛА", — наголосив посадовець.
Також він закликає мешканців бути уважними та обов’язково пояснювати дітям правила безпеки, адже дотримання базових застережень може запобігти трагедії.
Нагадаємо, нещодавно у Роменському районі Сумської області сталася страшна трагедія за участю дитини, яка знайшла на вулиці та принесла додому небезпечний вибухонебезпечний предмет. Знахідка здетонувала просто в оселі, внаслідок чого неповнолітній хлопець отримав важкі травми та був терміново госпіталізований.