Класична музика підвищує ефективність препаратів від гіпертонії

19 КВІТНЯ 2018 13:31

Нове дослідження, проведене в Університеті Сан-Паулу, показало: частота серцевих скорочень (ЧСС) у людей була істотно нижче, якщо вони слухали інструментальну музику протягом однієї години після прийому засобу від гіпертонії. Так, музика посилювала дію ліків, повідомляє TrueUA з посиланням на The Daily Mail.  

У дослідженні брали участь 37 дорослих людей зі стабільно високим кров'яним тиском. Добровольці лікувалися від гіпертонії протягом 6-12 місяців.   

Після прийому своїх ліків учасники слухали в навушниках інструментальну музику протягом 60 хвилин. Гучність музики за час прослуховування не змінювалася. ЧСС добровольців вимірювали через 20, 40 і 60 хвилин після прийому ліків. Експеримент повторили через 48 годин. Також для порівняння учасники просто сиділи протягом години після прийому препарату, не включаючи навушники.  

Дослідники прийшли до висновку, що музика підвищувала ефективність препаратів від гіпертонії.  

Позитивний ефект був помітний вже через 15 хвилин і досягав піку через годину. На думку вчених, музика впливає на блукаючий нерв.   

Попередні дослідження показали: класична музика активує парасимпатичну нервову систему, яка уповільнює серцебиття і знижує кров'яний тиск. 

 

Суспільство, 19.04.2018 13:31