Фото: сторінка в Facebook Дмитра Перова

КМВА призупинила ремонт на Бессарабському ринку через суспільний резонанс

Міська військова адміністрація Києва призупинила ремонт на Бессарабському ринку через можливе пошкодження будівлі, яка належить до історичної спадщини. 

Про це у Telegram-каналі повідомила Київська міська військова адміністрація. Там наголосили, що збереження історичної спадщини Києва, зокрема захист історичних будівель — це надважлива задача і для влади міста, і для суспільства. 

"Останнім часом громадськість столиці регулярно звертає увагу на різноманітні інциденти, пов’язані із захистом історичної архітектури міста. Одним з останніх таких випадків став відомий всій Україні й поза її межами Бессарабський ринок. На ньому розпочалися ремонтно-демонтажні роботи, які справедливо викликали резонанс серед суспільства", — йдеться у повідомленні КМВА.

В адміністрації також зазначили, що небайдужі кияни, журналісти, активісти переймаються — чи не завдадуть ці роботи шкоди будівлі. 

Тому начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко для гарантованого збереження історичної пам’ятки архітектури Києва та для прозорості усіх робіт на Бессарабському ринку видав таке доручення:

  • тимчасово призупинити усі види ремонтно-демонтажних робіт на Бессарабському ринку до достеменного встановлення хто, які саме роботи, за чиїм погодженням і під чиїм контролем здійснює на Бессарабському ринку;
  • ⁠надати безперешкодний доступ громадськості до місця проведення робіт для уникнення маніпуляцій та прозорості висвітлення у ЗМІ.

"Відповідні структурні підрозділи вже розпочали виконання мого доручення. Про хід виконання цього доручення кияни будуть оперативно поінформовані", — додав Сергій Попко.

Як відомо, 19 липня в центрі Києва на вулиці Кониського незаконно знесли Садибу Зеленських — історичну будівлю, збудовану 1890 року. Поліція одразу ж відкрила кримінальне провадження щодо цієї ситуації.

Нагадаємо, що згодом Київська прокуратура відкрила справу за статтею "знищення майна, на яке накладено арешт", а також "самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці". Річ у тому, що на цю будівлю в січні 2024 року в межах кримінального провадження, розпочатого за фактом умисного незаконного знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини, наклали арешт із забороною користування, розпорядження та відчуження. Згідно з Генпланом Києва, вказана земельна ділянка входить до меж історичного ареалу міста.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 06.08.2024 14:40