Фото: Верховна Рада України

Коли можуть початися переговори щодо вступу України в ЄС: прогноз Стефанчука

Україна крок за кроком виконує всі вимоги, необхідні для відкриття перемовин про членство в Європейському Союзі. Якщо у жовтні цьому процесу буде дано позитивну оцінку, то вже у грудні поточного року Європейська Рада ухвалить рішення про початок переговорів.

Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Я обіцяв, що до кінця минулого року ми ухвалимо всі необхідні законодавчі акти. Ми це й ухвалили. Після цього, після оцінки в березні нам було зараховано два пункти, по інших були дані невеличкі зауваження. Ми зараз практично завершили всі. Зараз ми вирішуємо питання з деклараціями. Далі ми вирішуємо питання з так званими ПЕПами, з національними спільнотами. Я думаю, що якраз до жовтневої оцінки, яку буде здійснювати, Верховна Рада виконає всі взяті на себе зобов’язання", — зазначив Стефанчук.

Він додав: якщо буде позитивна оцінка, то в грудні можна чекати на рішення Євроради про відкриття перемовин про членство України в ЄС.

"Я просто хотів би, щоб всі розуміли, це подія, яка в декілька разів важливіша, ніж отримання статусу кандидата. Це вже фінішна пряма. І нам дадуть 35 розділів, по яких ми маємо привести ті чи інші положення до законодавства, велика кількість яких вже виконана. І коли ми це вирішимо, тоді Україна може стати членом ЄС", — наголосив він.

Що було однією з перешкод для початку офіційних переговорів між Києвом і Брюсселем

Раніше віце-прем'єр-міністр України Ольга Стефанішина пояснювала, що найбільшою потенційною перешкодою для початку офіційних переговорів про українське членство в ЄС був закон про права меншин. Відомо, що 21 вересня Верховна Рада ухвалила відповідний документ. У ньому зазначається, що права і свободи нацменшин можуть обмежувати в інтересах національної безпеки, для забезпечення територіальної цілісності та громадського порядку, запобігання заворушенням чи злочинам, охорони здоров’я населення, захисту прав і свобод інших осіб, якщо таке обмеження є необхідним у демократичному суспільстві. Водночас розроблятиметься методологія використання мов нацменшин у певних регіонах, а також дозволяється використання мов нацменшин у рекламі та під час різних заходів, а також під час надання допомоги.

За словами Стефанішиної, Україна та Європейська комісія офіційно не обговорювали, чи залежать терміни вступу нашої держави до Євросоюзу від завершення війни.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна прагне почати переговори щодо вступу до Європейського Союзу до кінця 2023 року. Своєю чергою голова фракції "Слуга народу" в парламенті Давид Арахамія запевняв, що Верховна Рада прийняла майже всі законопроекти, які вимагав Європейський Союз для початку перемовин про вступ України. За даними Bloomberg, Європейська комісія готується рекомендувати розпочати переговори про членство України в Європейському Союзі. Ймовірно, це станеться у жовтні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 24.09.2023 00:50