Верховна Рада прийняла майже всі законопроекти, які вимагав Європейський Союз для початку перемовин про вступ України до ЄС.
Про це заявив голова фракції "Слуга народу" в парламенті Давид Арахамія.
"Сьогодні ми завершили розгляд закону про національні меншини, розглянули в першому читанні законопроект щодо політично значущих осіб (ПЕП). Це специфічний документ, стосовно нього є багато дискусій, але я впевнений, що ми опрацюємо його та за декілька тижнів ухвалимо в другому читанні", — зазначив нардеп.
За його словами, на цьому парламент свою домашню роботу виконав і передає естафету Кабінету Міністрів.
"Ми будемо допомагати уряду у всьому, де потрібна наша підтримка", — запевнив Давид Арахамія.
За закон про національні меншини України проголосували 318 народних депутатів. Цей документ регулює права національних меншин: Він входить у так звану сімку рекомендацій Єврокомісії, отриманих Україною разом зі статусом кандидата на вступ до Європейського Союзу.
За прийняття за основу законопроекту №9269 щодо фінансового моніторингу політично значущих осіб проголосували 260 нардепів. Цей документ згадано в меморандумі з МВФ і є однією з важливих умов для відкриття перемовин про членство з ЄС.
Фізичні особи, які мають або мали повноваження щодо виконання значних публічних функцій, незалежно від місця перебування або місця, де вони здійснюють їх функції. Політично значущі особи поділяються на національних, іноземних та тих, які виконують публічні функції в міжнародних організаціях.
PEP в Україні діляться на такі категорії: національні публічні діячі, іноземні публічні діячі та публічні діячі міжнародних організацій. Перелік приблизно однаковий в усіх країнах та відповідає рекомендаціям Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (FATF). Прирівнюваними до РЕР особами є члени сім'ї державних діячів та пов’язані особи (наприклад, ділові та бізнес-партнери). Новий закон про фінансовий моніторинг скоротив перелік тих, кого вважати членами сімей. До цього переліку на сьогодні входять лише найближчі родичі.
Варто зауважити, що PEP не може зарахувати кошти на рахунок в банку, придбати нерухомість, оплатити послуги, якщо офіційний дохід не дозволяє згенерувати відповідну суму. Якщо фінансова операція РЕР є підозрілою, банк передає інформацію про неї до правоохоронних органів для детальної перевірки.
Нагадаємо, 20 вересня парламент проголосував за публічне відкриття е-декларацій. Раніше президент Володимир Зеленський ветував цей законопроект без негайного відкриття реєстру. Ухвалення закону повинне сприяти спрощенню притягнення до відповідальності за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і також підвищити ефективність впливу держави на забезпечення вимог фінансового контролю особами, які відповідно до частин першої та другої статті 45 закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими