Фото: КОВА

Коли розпочнуться перемовини щодо вступу України в ЄС: ЗМІ назвали дату

Європейська комісія 8 листопада опублікує звіт про прогрес кандидатів на вступ до Євросоюзу з рекомендацією щодо початку переговорів щодо вступу України та Молдови до блоку.

Про це повідомило видання Politico.

Зокрема, наголошується, що західні країни, включаючи Німеччину, Францію, Іспанію та Португалію, посилюють тиск на необхідність реформування Євросоюзу. У ЄС готуються розпочати офіційні переговори щодо вступу з України та Молдови наступного місяця.

Водночас офіційні особи чотирьох держав повідомили виданню, що наразі ведеться робота щодо формулювання спільних пропозицій щодо реформи. Двоє чиновників у Берліні розповіли, що у четвер, 2 листопада, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прийме колег з ЄС та країн-кандидатів для роботи над такими пропозиціями.

"Реформа ЄС настає лише за кілька днів до того, як Комісія опублікує свій звіт про прогрес України та інших країн, які прагнуть стати членами ЄС, 8 листопада", — пише Politico з посиланням на джерела.

У цьому документі Брюссель порекомендує розпочати переговори про вступ України та Молдови — за умови "технічних" застережень, у яких країнам необхідно досягти більшого прогресу, від створення міцної та незалежної судової системи до захисту прав меншин та реалізація антикорупційних заходів.

"Це будуть не дрібні, а великі застереження. Це буде не перший випадок, коли Брюссель маскує важливі політичні наслідки під технічними деталями", — попередив французький урядовець.

Що має виконати Україна для вступу в ЄС

Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС.

Основні вимоги: 

  1. Ухвалення законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду, яке має містити процес попереднього відбору на основі оцінки доброчесності та професійних навичок.
  2. Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
  3. Посилення боротьби з корупцією, зокрема серед топ-посадовців.
  4. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  5. Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF).
  6. Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування правоохоронного сектору.
  7. 7. Впровадження закону про олігархів.
  8. Приведення законодавства про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством.
  9. Завершення реформи законодавства для національних меншин. 

Нагадаємо, 31 жовтня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вирушив у відрядження до Німеччини. Там відбудеться зустріч, де міністри країн Європи обговорять майбутнє Європейського Союзу. Наразі Україна очікує від звіту ЄС щодо результатів підготовки.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 01.11.2023 11:46