Україна може увійти у Європейський Союз вже у 2030 році. Це станеться у тому випадку, якщо обидві сторони виконають поставлені перед ними умови.
Про це повідомив голова Європейської ради Шарль Мішель, передає Spiegel.
"Україна може приєднатися до Євросоюзу у 2030 році, якщо зробить свою домашню роботу. Україна та інші країни-кандидати мають провести реформи, боротися з корупцією та виконати вимоги щодо модернізації законодавства. Також ЄС необхідно чітко розуміти, чого ми хочемо досягти разом, які наші пріоритети і на що ми хочемо витрачати гроші. І нам необхідно прискорити процеси ухвалення рішень", — зазначив Мішель.
На його думку, у 2030 році ЄС "матиме більше членів, ніж сьогодні", а "процвітаюча і безпечна Україна відповідає європейським інтересам".
"Опір Росії показав, що Україна — це частина ЄС. І скоро, а не коли-небудь. Це говорить і про здатність Євросоюзу на геополітичні кроки. Ми не можемо більше втрачати час", — підкреслив президент Євроради.
Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС. Основні вимоги:
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що Кабінет міністрів завершив виконання всіх семи рекомендацій для початку переговорів щодо членства у Європейському Союзі. Він наголосив, що Україна очікує отримати в жовтні позитивну оцінку в межах Звіту щодо пакета розширення Євросоюзу. А потім буде голосування Європейської ради, яке відкриє дорогу до переговорів про вступ нашої країни до ЄС.
Водночас Шмигаль додав, що Україна цілком зрозуміло каже, що не хоче, щоб її обдурили членством у Європейському Союзі у наступних етапах. Київ прагне стати "повноцінним кандидатом на повноправне членство" в Європейському Союзі та не миритиметься із повільним вступом.