У середу, 22 січня, в Жовтневому районному суді Полтави колишньому чиновнику Міністерства оборони України Олександру Лієву обрали запобіжний захід. Його взяли під варту на 52 дні. Чоловіка підозрюють у розтраті державних коштів.
Про це повідомило "Суспільне". Журналісти цитують суддю Олену Шевську, яка під час оголошення ухвали зазначила, що в СІЗО Олександр Лієв перебуватиме до 14 березня цього року. Його можуть звільнити з-під варти під заставу понад 9 мільйонів гривень. Засідання у справі Олександра Лієва переносили двічі через неявку прокурора.
"Справа стосується постачання кулеметів для ЗСУ. Фактично частину кулеметів надано невчасно, за них повернули кошти. Постачання іншої половини відбулося. Як стверджує сторона обвинувачення, під час або випробувань, або їх використання виявили суттєві недоліки в певній кількості тих кулеметів. І, відповідно, такі дії Олександра Лієва, на думку прокурора, попадають під дією статті 191 Кримінального кодексу України — розтрата державних коштів, або статті 114 при 1 — перешкоджання ЗСУ", — розповів журналістам адвокат Олександра Лієва Назар Кульчицький.
Розгляд клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу Олександру Лієву для журналістів закрили. Представник Офісу генпрокурора надавати коментар відмовився.
"Клопотання задовольнити, застосувати до підозрюваного Лієва Олександра Сергійовича, 16.05.1976 року народження, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 52 дні до 13:00 14 березня 2025 року з визначенням застави в розмірі дев’ять мільйонів 84 тисячі гривень", — розповіла суддя Олена Шевська.
За словами адвоката Олександра Лієва Назара Кульчицького, на ухвалу суду планують подавати апеляційну скаргу.
Працівники Служби безпеки України 27 січня прийшли з обшуками до посадовців Міністерства оборони та менеджерів "Львівського арсеналу". СБУ за сприяння Міністерства оборони викрила схему розкрадання державних коштів під час закупівлі боєприпасів для ЗСУ. Правоохоронці задокументували дані та встановили всіх осіб, причетних до оборудки.
Зокрема, за даними слідства, у жовтні 2022 року фігуранти уклали з Міноборони контракт на постачання 100 тисяч мінометних пострілів іноземного виробництва. Жодні постачання не відбулися, попри зобов'язання розпочати їх у грудні 2022 року. Контракт передплатило Міністерство оборони на 97%.
За матеріалами справи, п'ятьом фігурантам оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою). Їм загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.
Одного з підозрюваних, а саме колишнього очільника департаменту Міноборони Олександра Лієва, затримали під час спроби виїхати за кордон.
Нагадаємо, 17 квітня стало відомо, що Олександр Лієв на той момент залишився фактично без запобіжного заходу. За словами активістів громадської організації Transparency International Ukraine, 12 лютого Лієва взяли під варту з можливістю внесення 50 мільйонів гривень застави, але 15 березня його відпустили додому під особисте зобов’язання.