1 063 день війни
Особовий склад
822 030
Танки
9 833
Артилерія
22 134
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 050
Крилаті ракети
3 051
Гелікоптери
331
БПЛА
22 898
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,16
42,1
43,5
43,5
Космічний корабель Ілона Маска вибухнув під час тестового польоту (відео)
Падіння уламків космічного корабля. Скріншот із відео

Космічний корабель Ілона Маска вибухнув під час тестового польоту (відео)

Starship компанії SpaceX вибухнув під час тестового польоту в четвер, 16 січня. Ракета розпалася в космосі через декілька хвилин після запуску з Техасу. Це змусило літаки авіакомпаній над Мексиканською затокою змінити курс, щоб уникнути падіння уламків.

Про це повідомила агенція Reuters. Журналісти зазначили, що центр управління польотами SpaceX втратив зв’язок із нещодавно модернізованим кораблем Starship, який ніс своє перше випробувальне навантаження з макетів супутників, але без екіпажу. Це сталося через вісім хвилин після зльоту з ракетної бази в Південному Техасі.

"Ми втратили весь зв’язок з кораблем — це свідчить нам про те, що з розгінним блоком сталася аномалія", — пояснив менеджер зі зв’язку SpaceX Ден Хуот.

Через декілька хвилин він підтвердив, що зв'язок із кораблем втрачено.

Своєю чергою, сайт відстеження польотів FlightRadar24 поінформував, що десятки комерційних рейсів спрямували в інші аеропорти або змінили курс, щоб уникнути потенційних уламків. Вильоти з аеропортів Маямі та Форт-Лодердейл теж затримали приблизно на 45 хвилин.

Федеральне управління цивільної авіації, яке регулює приватну діяльність із запуску космічних апаратів, заявило, що на короткий час сповільнило рух і перенаправляло літаки в районі падіння космічного сміття, але згодом нормальна робота відновилася.

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск, показавши поле уламків, прокоментував це так: "Успіх непевний, але розваги гарантовані".

Також Ілон Маск заявив, що причиною аварії міг стати витік рідкого кисневого палива, що спричинив підвищення тиску та руйнування ракети.

Нагадаємо, що напередодні ракету-носій New Glenn від компанії Джеффа Безоса Blue Origin запустили у перший тестовий політ. Її довжина — 98 метрів. Ракета стартувала з майданчика на станції космічних сил на мисі Канаверал тут, на космічному узбережжі Флориди. Приблизно через 12 хвилин розгінний ступінь New Glenn вийшов на орбіту — головну мету тестового польоту.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама