У четвер, 16 січня, ракету-носій New Glenn від компанії Джеффа Безоса Blue Origin запустили у перший тестовий політ. Її довжина становить 98 метрів.
Про це пише портал Space.
Ракета стартувала з майданчика на станції космічних сил на мисі Канаверал тут, на космічному узбережжі Флориди, о 02:03 ранку за східним часом (07:03 за Гринвічем). Приблизно через 12 хвилин розгінний ступінь New Glenn вийшов на орбіту — головну мету сьогоднішнього тестового польоту, який компанія назвала NG-1. Утім, поки що Blue Origin не вдалося успішно повернути перший ступінь ракети на землю — той вибухнув під час посадки на плавучу платформу в Атлантичному океані.
"Ми маємо безпечно вийти на орбіту", — сказала віце-президент відділу космічних систем Blue Origin Аріан Корнелл під час веб-трансляції запуску компанії.
Як і багато інших ракет, New Glenn заввишки 320 футів (98 метрів) пройшов довгий шлях до стартового майданчика. Його перший політ спочатку планувався у 2020 році, але розробка потужних двигунів першого ступеня ракети BE-4 сповільнила цей графік.
Сьогоднішній підйом спочатку був запланований на 10 січня, але Blue Origin відклав це на 72 години через бурхливе море в запланованій зоні посадки ракети-носія. Спроба запуску 13 січня була відкладена через накопичення льоду в одному з силових блоків ракети, і Blue Origin відклала наступну спробу на сьогоднішній ранок.
Багаторазовий перший ступінь New Glenn може допомогти йому конкурувати з поважним Falcon 9 від SpaceX, першою у світі багаторазовою ракетою орбітального класу. Blue Origin прагне запустити кожен ракетоносець New Glenn принаймні 25 разів і вже має клієнтів, починаючи від NASA, різних урядових установ США, AST SpaceMobile та інших телекомунікаційних компаній.
New Glenn здатний перевозити 50 тонн (45 метричних тонн) корисного вантажу на низьку навколоземну орбіту (LEO). Важка ракета Falcon Heavy від SpaceX, яка також має багаторазові прискорювачі першого ступеня, може підняти близько 70 тонн (64 метричні тонни) на LEO.
Джефф Безос — американський підприємець, засновник інтернет-магазину Amazon.com та аерокосмічної компанії Blue Origin, комерційний астронавт.
Нагадаємо, раніше турецька компанія Baykar провела випробування нової міні-ракети — Bayraktar Kemankeş 2. Вона обладнана штучним інтелектом, має дальність дії понад 200 кілометрів і може перебувати в повітрі близько години.