Підтримати проект
Країни ЄС виділили Україні військову допомогу на суму 8 млрд євро
Економіка, 14.11.2022 23:13

Країни Євросоюзу виділили військову допомогу Україні на загальну суму 8 млрд євро для протистояння агресії Росії.

Про це у понеділок, 14 листопада, сказав верховний представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель, повідомляє TrueUA із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Держави-члени обговорювали загальну суму нашої військової підтримки. У вас буде більше подробиць з цього питання завтра. Але дозвольте мені сказати, що ми не повинні змішувати 3,1 млрд євро, що виплачуються з Європейського фонду миру, із взагалі військовою підтримкою України Євросоюзом і його державами-членами", – заявив Боррель на прес-конференції у Брюсселі після засідання Ради ЄС на рівні очільників МЗС.

За його словами, хибне порівняння цифр військової допомоги ЄС із військовою допомогою США Україні часом вносить плутанину. Боррель попросив військових підвідомчої йому Європейської зовнішньополітичної служби точніше розрахувати обсяг європейської військової допомоги Україні, і цю цифру буде повідомлено журналістам у вівторок у зв'язку з нарадою голів оборонних відомств.

"Але я можу сказати, що щонайменше 8 млрд євро було вже виділено для України задля військового оснащення. Це було зроблено Євросоюзом і його державами-членами: 8 млрд – що становить близько 45% зусиль, які були зроблені Сполученими Штатами. Це чималі кошти. Йдеться не про 3,1 млрд, а про 8 млрд євро на військову допомогу", – наголосив глава дипломатії ЄС.

Нагадаємо, раніше у МВФ оцінили, скільки допомоги Україні потрібно щомісяця.

Економіка, 14.11.2022 23:13