1 039 день війни
Особовий склад
784 200
Танки
9 651
Артилерія
21 408
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 032
Крилаті ракети
3003
Гелікоптери
329
БПЛА
21 013
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,9
41,7
43,6
43,6
Країна з нейтральним статусом долучилась до 15-го пакету санкцій ЄС проти РФ і Білорусі
Фото: pixabay.com

Країна з нейтральним статусом долучилась до 15-го пакету санкцій ЄС проти РФ і Білорусі

Швейцарський Федеральний департамент економіки, освіти та досліджень (EAER), як компетентний орган із санкцій, розширив список обмежень проти Росії та Білорусі. Таким чином, Швейцарія приймає додаткові санкції, прийняті Євросоюзом у відповідь на військову агресію Росії проти України, що триває, і ситуацію в Білорусі. 

Про це йдеться на сайті швейцарського уряду. Там зазначили, що зміни набудуть чинності 24 грудня. 

Департамент повідомляє, що ЄС вжив нових заходів проти Росії 16 грудня в рамках свого 15 пакету санкцій у відповідь на воєнну агресію Росії проти України, що триває, і її дестабілізаційні дії, що підривають територіальну цілісність, суверенітет і безпеку України. EAER наслідував приклад, розширивши список санкцій, що перебувають під його юрисдикцією. 

"Згідно з останніми списками, 54 особи та 30 компаній та організацій тепер зазнали санкцій із заморожуванням активів та забороною на надання коштів, економічних ресурсів або технічних послуг. Нещодавно санкціоновані особи, які здебільшого є військовослужбовцями, старшими керівниками компаній енергетичного сектору та особами, відповідальними за депортацію дітей або поширення пропаганди та дезінформації, також підлягають забороні на в'їзд та транзит через Швейцарію. 30 нещодавно санкціонованих компаній та організацій в основному є російськими оборонними підрядниками та судноплавними компаніями, які перевозять російську сиру нафту та нафтопродукти", — йдеться у повідомленні швейцарського уряду. 

Крім того, як повідомляє Департамент, 52 судам заборонили надавати комплексні послуги. В основному це танкери, що входять до тіньового флоту Росії та обходять цінову межу на російську сиру нафту та нафтопродукти або перевозять військові вантажі для Росії чи крадене зерно з України. У комерційному секторі ще 32 суб'єкти також були поміщені під суворіший експортний контроль. 

EAER також ухвалив індивідуальні фінансові санкції, які ЄС запровадив проти Білорусі в рамках свого режиму санкцій проти країни через ситуацію в країні. Заходи стосуються 26 осіб та двох організацій з Білорусі, щодо яких було введено санкції із заморожуванням активів та забороною на надання коштів, економічних ресурсів або технічних послуг. Нові санкціоновані особи — здебільшого члени судової системи, наприклад судді, та відповідальні за придушення громадянського суспільства та демократичної опозиції або управління пенітенціарними установами, де політичні в'язні зазнають жорстокого поводження — додатково піддаються обмеженням на поїздки. 

"Список санкцій Швейцарії у зв'язку з військовою агресією Росії проти України та ситуацією у Білорусі повністю відповідає списку ЄС", — додали у відомстві.

Раніше повідомлялось, що Європейський Союз має намір ухвалити 16 пакет санкцій проти країни-агресорки Росії до третьої річниці вторгнення в Україну.

Нагадаємо, Велика Британія 9 грудня оголосила про нову хвилю санкцій, спрямованих проти незаконної торгівлі золотом, яка, за її словами, фінансує військові дії президента Росії Володимира Путіна в Україні та підживлює корупцію.

Також, за даними Bloomberg, адміністрація чинного президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена зважує нові, більш жорсткі санкції проти прибуткової торгівлі нафтою в Росії. Це необхідно для посилення тиску на військову машину Кремля за кілька тижнів до інавгурації Дональда Трампа.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама