За перші п’ять діб квітня фіксується розгортання нової хвилі інформаційної атаки, спрямованої проти України. У фокусі дій російських спецслужб — просування звинувачень.
Про це повідомили в Службі зовнішньої розвідки України. Там наголосили, що рашисти намагаються переконати країни ЄС і США у нібито небажанні Києва вести переговори щодо завершення війни.
"Таким чином Росія намагається перекласти відповідальність за тривалість бойових дій на українську сторону, одночасно формуючи фальшивий образ "миротворця", який нібито готовий домовлятись — але не з чинною владою", — йдеться в повідомленні.
До інформаційної атаки залучають російські державні й афілійовані медіа (газета.ru, sputnik, "Ведомости", "Военное обозрение").
Росія також намагається проникнути у світовий інформаційний простір, сформувати враження, що "втома від України" стала загальною тенденцією, і таким чином здійснити зовнішній тиск на Київ.
Для цього вона залучає іноземні проксі-медіа, які використовує під виглядом незалежних джерел. Серед них — Reseau International (Франція), Magyar Hírlap (Угорщина), L’AntiDiplomatico (Італія), Ereport (Словаччина) й інші. Ці ресурси просувають тотожні російським тези: "відсутність демократії в Україні", "Захід розчарувався в Києві", "мир можливий лише після зміни українського уряду".
"Паралельно відбувається цілеспрямоване проникнення в український інформаційний простір — через анонімні Telegram-канали, псевдопатріотичні TikTok-акаунти, YouTube-контент, що імітує думку українських військових чи "незалежних експертів", — пояснили українські розвідники.
Вони підсумували: щоби надати кампанії масштабності, проксі-ресурси перепощують одні й ті самі меседжі в різній інтерпретації: у вигляді авторських колонок, фейкових інтерв’ю, "аналітичних" блогів, графіки та відео в соцмережах. Цей підхід створює ілюзію багатоголосої дискусії, яка насправді зрежисована єдиним центром — у Кремлі.
Нагадаємо, що минулого року російські пропагандисти проводили інформаційну операцію "Мир". Її метою було розмиття "Формули миру", яку запропонувала Україна, у країнах Заходу та Глобального півдня.