Лідери Каталонії закликають Мадрид до діалогу щодо референдуму

15 ВЕРЕСНЯ 2017 15:54

Лідери Каталонії направили послання королю Іспанії Феліпе VI і прем'єр-міністру іспанського уряду Маріано Рахою в якому просять схвалити проведення референдуму про самовизначення автономії.

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на France 24.

Як повідомляється, послання підписали глава уряду автономії Карлес Пуджемонт, віце-прем'єр Оріол Жункерас, голова парламенту Каталонії Карме Форкаделл і голова міської ради Барселони Ада Колау.

У посланні міститься заклик до вищого керівництва Іспанії почати відкритий діалог щодо того, яким чином каталонці можуть провести референдум.

«У демократичних системах політичні конфлікти вирішуються через політичні пропозиції, які є наслідком переговорів і діалогу. Між Каталонією та іспанською державою існує очевидний політичний конфлікт, який заходить далеко, і ми намагаємося врегулювати його з максимальним ступенем згоди. Ми були і залишаємося налаштовані на постійний діалог», - наголошується в посланні.

Нагадаємо, проведення референдуму про самовизначення автономії заплановано на 1 жовтня.

Між тим, Конституційний суд Іспанії на надзвичайному засіданні ухвалив рішення про призупинення дії прийнятого парламентом автономії закону про проведення референдуму.

Правоохоронні органи Іспанії завели кримінальну справу стосовно лідера Каталонії Карлеса Пуджемонта і членів уряду автономії за рішення про проведення референдуму за вихід зі складу Іспанії.

Генеральний прокурор Іспанії Хосе Мануель Маса дав доручення прокурорам в провінціях провести розслідування проти 712 каталонських мерів, які дозволили використовувати муніципальні об'єкти для проведення голосування щодо референдуму.

Світ, 15.09.2017 15:54