Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко запевняє, що російська ракета "Орєшнік" нібито "з дня на день" прибуде до Білорусі.
Про це пишуть місцеві ЗМІ. За словами Лукашенка, цю російську ракету можуть розмістити біля Смоленська.
"Туди, ближче до Смоленська. Я так мрію. А там подивимося. Потрібно певну відстань. Погано, коли твої об’єкти ураження дуже близько. Але і коли дуже далеко, менше навантаження вони можуть нести", — сказав диктатор.
Лукашенко також додав, що "саме це є причиною, чому він хоче розмістити "Орєшнік" біля Росії".
У четвер зранку, 21 листопада, під час ранкової атаки на Дніпро російська армія вперше застосувала проти України міжконтинентальну балістичну ракету, яку було запущено з Астраханської області РФ. Вона є потенційним носієм ядерного заряду.
Через рашистську атаку у Дніпрі зафіксовано пошкодження промислового підприємства, а також сталося дві пожежі. За словами мера Дніпра Бориса Філатова, в результаті обстрілу міста постраждала ще й будівля центру реабілітації людей з інвалідністю.
Згодом президент Володимир Зеленський підтвердив, що рашисти вдарили по Україні новою ракетою. Він також наголосив, що країна-агресор використовує територію нашої держави як полігон.
Водночас кремлівський диктатор Володимир Путін заявив, що країна-агресорка Росія 21 листопада вдарила по Україні балістичною ракетою середньої дальності "Орєшнік". Він запевнив, що нібито цей удар був відповіддю на дозвіл західних партнерів Україні завдавати ударів по території РФ.
Раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у 2025 році "буде якась розв'язка" у війні між Росією та Україною. Однак сторони конфліктуватимуть ще багато років.
Нагадаємо, у неділю, 26 січня, у Білорусі проходять так звані президентські "вибори". Дільниці для голосування були відкриті по всій країни. Загалом їх налічується 5325. Дільниці розпочали свою роботу о 08:00 і працюватимуть до 20:00.
Зазначимо, раніше представниця Європейського Союзу із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас заявила, що "вибори" президента Білорусі є "відвертою наругою над демократією".
Водночас речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявляв, що демократичні держави не визнають так звані "вибори" президента Білорусі та не бачить передумов для відновлення контактів із чинною білоруською владою. Україна солідарна з такою позицією.