Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у 2025 році "буде якась розв'язка" у війні між Росією та Україною. Однак сторони конфліктуватимуть ще багато років.
Таку заяву Лукашенко зробив під час голосування на виборчій дільниці, передає "Белта".
"Якась розв'язка українського конфлікту вже буде цього року. Я не кажу, що закінчиться війна та інше. Конфліктувати, напевно, ще довго будуть. Але ж розв'язка буде. Світло в кінці тунелю з'явиться цього року", — сказав Лукашенко.
Водночас самопроголошений лідер Білорусі вважає, що Росія ніколи не погодиться відійти із окупованих територій та повернути Україні Крим.
"Компроміс може бути такий. Володимир Володимирович нещодавно сказав: йдіть за межі кордонів областей — Донбас, Луганська область, потім Херсон, Запорізька область. Туди — до кордонів. Усі – зупиняємось. Але, мабуть, не зовсім… Ну, тоді що? Ну, тоді ви не вимагайте, щоб ми вам повернули території та Азовське море, які колись були українськими. Ось компроміс, щоб зупинитися на лінії зіткнення. Можливий. Це моя така думка. Але Володі Зеленському та Володимиру Путіну видніше. Вони там безпосередньо занурені у це", — заявив Лукашенко.
До того ж, на думку Лукашенка, Америка не зможе примусити Росію діяти в їхніх інтересах щодо України під час мирних переговорів.
"Жодна Америка ніколи не змусить Росію. Трамп не ідіот, не дурень, він так Путіну не скаже. А якщо скаже, це буде на шкоду. Не можна тиснути й нами керувати", — додав Лукашенко.
Нагадаємо, у неділю, 26 січня, у Білорусі проходять так звані президентські "вибори". Дільниці для голосування були відкриті по всій країни. Загалом їх налічується 5325. Дільниці розпочали свою роботу о 08:00 і працюватимуть до 20:00.
Зазначимо, раніше представниця Європейського Союзу із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас заявила, що "вибори" президента Білорусі є "відвертою наругою над демократією".
Водночас речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявляв, що демократичні держави не визнають так звані "вибори" президента Білорусі та не бачить передумов для відновлення контактів із чинною білоруською владою. Україна солідарна з такою позицією.