Підтримати проект
МАГАТЕ зробила тривожну заяву щодо ситуації на ЗАЕС
Війна, 20.11.2022 14:36

На території Запорізької АЕС, яку незаконно захопили російська війська, у результаті потужних вибухів пошкоджено обладнання.

Про це йдеться у звіті МАГАТЕ 20 листопада, пише TrueUA.

Зазначається, що уранці було чутно понад десяток вибухів.

"Команда МАГАТЕ також могла побачити деякі вибухи зі своїх вікон. Посилаючись на інформацію, надану керівництвом станції, команда МАГАТЕ повідомила, що деякі будівлі, системи та обладнання на майданчику ЗАЕС були пошкоджені, але поки що жодне з них не є критичним для ядерної безпеки. Повідомлень про постраждалих немає", – йдеться в повідомленні.

Експерти МАГАТЕ перебувають у тісному контакті з керівництвом об’єкта та продовжуватимуть оцінювати ситуацію та звітувати про неї.

"Новини від нашої команди вчора та сьогодні вранці надзвичайно тривожні. На майданчику цієї великої атомної електростанції сталися вибухи, що абсолютно неприпустимо. Хто б не стояв за цим, це має бути негайно припинено. Як я вже багато разів казав, ти граєшся з вогнем!", – заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі.

Генеральний директор МАГАТЕ "звернувся до обох сторін конфлікту з наполегливим закликом якнайшвидше домовитися та запровадити зону ядерної безпеки та безпеки навколо ЗАЕС".

Нагадаємо, раніше вчені спрогнозували, куди піде радіаційна хмара у разі аварії на ЗАЕС.

Війна, 20.11.2022 14:36